15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ KABİRLERİ BAŞINDA ANDIK

15 Temmuz 2021 12:23, Haberler


15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ KABİRLERİ BAŞINDA ANDIK


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5’inci Yıldönümünde hain darbe girişiminde vatanı uğruna canlarını feda eden HAK-İŞ Şehitlerimiz Celalettin İbiş, Ali Karslı, Ahmet Özsoy, Hakan Gülşen ve bütün 15 Temmuz şehitlerimizi Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan 15 Temmuz Şehitliği’nde dualarla andık.

15 Temmuz Şehitliği Karşıyaka Mezarlığı’nda, 15 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirilen anma etkinliğine Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız ve Av. Hüseyin Öz, Genel Sekreterimiz Eda Güner, Genel Sekreter Yardımcımız Erdoğan Serdengeçti, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri, şehit yakınları, gazilerimiz ve basın mensupları katıldı. 

Anma etkinliği, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başladı.

“15 Temmuzu Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yılındayız. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 15 Temmuz gecesi hayatlarını feda eden şehitlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimize, gazilerimize ve bu direnişe katılan bütün milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. 5 yıldır her 15 Temmuz yıldönümünde çeşitli etkinliklerimizle 15 Temmuzu unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız düsturuyla hareket ederek bu anlayışımızı sürdürüyoruz. Türkiye geçilmez diyoruz” dedi.

“Şehitlerimize, Gazilerimize Sahip Çıkma Konusunda Anlayış Geliştirdik”

15 Temmuz yıldönümlerinin dışında da HAK-İŞ mensuplarının 1 yıl boyunca şehit aileleriyle ve gazilerle her fırsatta dayanışma içerisinde olduklarını söyleyen Arslan, “15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı ile birlikte ortak bir platform oluşturduk. Şehit yakınlarımız ve gazilerimizle ilgili işbirliği anlaşması yaptık. Sadece 15 Temmuz’da değil her zaman şehitlerimize ve gazilerimize sahip çıkma konusunda yeni bir anlayış geliştirdik. Konfederasyonumuzun ve sendikalarımızın etkinlikleri için gittiğimiz bütün illerde şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret edip onların dualarını alıyor, onlarla dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“15 Temmuz Gecesi Bir Destan Yazılmıştır”

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi HAK-İŞ mensuplarının ilk andan itibaren meydanlarda toplandığını ve hain terör örgütüne karşı ciddi bir mücadele verdiğini anımsatan Arslan, “Konfederasyonumuz mensupları, milletimizin iradesiyle ve Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 15 Temmuz gecesi bir destan yazmıştır. Bu destanın bütün kahramanlarına minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

“Şehit ve Gazilerimize Minnet ve Şükran Duyuyoruz”

15 Temmuz gecesi şehit düşen HAK-İŞ mensupları Ahmet Özsoy, Ali Karslı, Celalettin İbiş ve Hakan Gülşen’i rahmet ve minnetle yad eden Arslan, “HAK-İŞ mensupları olarak gazilerimizle ve şehitlerimizle onur duyuyoruz. Bütün şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükran duyuyoruz” ifadelerini kullandı. 

“FETÖ’cüler HAK-İŞ’e Nüfuz Edemedi”

FETÖ’cülerin asla HAK-İŞ teşkilatına nüfuz edemediğini vurgulayan Arslan, “Konfederasyonumuza ve sendikalarımıza karşı olmadık iftiraları attılar ancak başarılı olmadılar.  Bizi yıkamayınca alternatif sendikalar kurdular. Bunda da başarılı olmadılar ve inşallah bundan sonra da başarılı olamayacaklar. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak ortaya koyduğumuz istikrarlı mücadele inşallah bundan sonra da devam edecek” dedi.

“Şehit Ailelerimizi ve Gazilerimizi Yalnız Bırakmayın”

15 Temmuz’un sene-i devriyesinde yapılması gerekenleri dile getiren Arslan, “Lütfen şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yalnız bırakmayın. Şükürler olsun onlar devletimizin destekleriyle namerde muhtaç olmadan yaşıyorlar.  Ama onların arzu ettiği şey unutulmamak, hatırlanmaktır. Bizim adımıza, milletimizin geleceği adına, bağımsızlığımız adına, özgürlüğümüz adına, milli irade adına kendilerini ve hayatlarını feda eden şehit ve gazilerimize borcumuz var. Borcumuzu ödemek için de sorumluluklarımızı unutmamalıyız, unutturmamalıyız ve unutmayacağız inşallah” diye konuştu.

Arslan, “15 Temmuz inşallah bir daha yaşanmamak üzere tarihin altın sayfalarına milletimizin destanı olarak yazılacaktır. Ancak tekrar yaşanmaması için de devlet olarak, millet olarak, halk olarak, ülke olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz” dedi.

Şehit ve gazilerin Türkiye’nin gururu ve onuru olduğunu dile getiren Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Konfederasyonumuzun mensubu şehitlerimiz ve gazilerimiz başta olmak üzere 15 Temmuz’da kaybettiğimiz bütün şehitlerimize ve gazilerimize, terörle mücadele başta olmak üzere vatanımızın birliği ve bütünlüğü için fedakarca cephede, sınır boylarında savaşırken şehit düşen bütün polislerimize, askerlerimize ve güvenlik görevlilerimize Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

Dualar ve konuşmaların ardından Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve beraberindekiler, 15 Temmuz şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı. 15 Temmuz şehidimiz Celalettin İbiş'in ailesi ile de kısa bir sohbet etti.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 15 Temmuz Şehidimiz Ahmet Aksoy'un Ankara Bağlum'daki, Şehidimiz Ali Karslı ve eski Çorum Belediye başkanlarından Prof. Dr. Arif Ersoy’un Çorum Hıdırlık  Mezarlığındaki kabirlerini ziyaret ederek dua etti. 
15 Temmuz 2021 12:23, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu