RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLARIZ

03 Temmuz 2016 14:00, Basın


RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLARIZ

TERÖRÜN VE SAVAŞLARIN OLMADIĞI NİCE BAYRAMLARA

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Ramazan Bayramının ülkemize, çalışanlara ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesi dileğinde bulundu. ARSLAN, son günlerde artan terör olaylarına dikkat çekerek, “Terörün ve savaşların olmadığı,  barış, huzur ve refah içerisinde nice bayramlar diliyoruz” dedi.

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

 

"Milli ve dini bayramlar; gündelik tartışmaların, çözüm bekleyen sorunların, gerilimler ve tartışmaların çözülüp yatıştırılmasında çok önemli bir işlev görmektedir. Bu açıdan milli ve dini hassasiyetlerin doruğa ulaştığı gün ve dönemler, diyalog, uzlaşı, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının hayata geçirilmesinin tam zamanıdır.

 

Bayramlar, bireysel ve toplumsal olarak, ahlaki değerlerin çok yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir. Yoğun iş temposunda göremediğimiz, birlikte olamadığımız dost ve akrabalarımızla birlikte olduğumuz bu mübarek günlerde, ülkemizde ve dünyanın başka yerlerinde bizim kadar şanslı olmayan insanların da olduğunu bir an olsun hatırdan çıkarmamalıyız.

 

Terörün, savaşların ve insanlık dışı uygulamaların biran önce son bulmasını, bu bayramı dünyanın her köşesindeki Müslüman kardeşimizin gerçekten bayram olarak kutlamasını istiyoruz.

 

Ülke olarak Ramazan Bayramına, İstanbul’da yaşanan hain saldırıda hayatını kaybedenlerin ve çeşitli saldırılar sonucu şehit olan güvenlik güçlerimizin yasıyla giriyoruz. HAK-İŞ olarak, terörün amacını biliyoruz. Bu saldırılarla ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir korku havası ve kaos ortamı yaratmak istendiğinin farkındayız. Ancak birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günlerin aşılacağına inanıyoruz. Ramazan Bayramının da bu birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesine vesile olmasını diliyoruz. Bir kez daha saldırıda hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz.

 

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, tüm üyelerimizin, ülkemizin, inananların Ramazan Bayramını en içten duygularımızla kutlar, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde nice bayramlar dileriz.”

 

 


HABERE AİT GÖRSELLER :

03 Temmuz 2016 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu