HAK-İŞ’TEN DEPREMZEDE VANLILARA YARDIM

03 Kasım 2011 14:00, Basın


HAK-İŞ’TEN DEPREMZEDE VANLILARA YARDIM

    

HAK-İŞ, Van depreminden zarar gören vatandaşlarımız için, Konfederasyonumuzun da aralarında bulunduğu Birliğe Çağrı Platformu tarafından başlatılan yardım kampanyasına katılımı 100 bin TL ile başlattı. HAK-İŞ, tüm teşkilatına da bu kampanyaya etkili bir şekilde katılma çağrısı yaptı.

   

HAK-İŞ Konfederasyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:

    

            “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Van’da gerçekleşen depremin acısını ve üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu acı ve üzüntüyü hafifletebilecek, yaşadığımız sıkıntıların atlatılmasına yardımcı olacak tek unsurun da yardımlaşma ve dayanışma olduğunu biliyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatıyoruz.

   

Bu amaçla, HAK-İŞ’in de aralarında bulunduğu Birliğe Çağrı Platformu tarafından başlatılan yardım kampanyasına 100 bin TL bağışta bulunma kararı almış bulunmaktayız. HAK-İŞ, tüm üyelerini ve vatandaşlarımızı Van için tek yürek olmaya, bu yardım kampanyasına katılmaya davet etmektedir. HAK-İŞ, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da depremzedelerle dayanışma içinde olacak, yaraların sarılması için, her türlü katkıyı yapmaya devam edecektir.

   

Bilindiği üzere, HAK-İŞ’in de aralarında bulunduğu sivil toplum örgütleri, artan terör olayları sonrasında birlikte hareket etme kararı alarak, Birliğe Çağrı Platformu’nu oluşturmuşlardı. Teröre karşı İstanbul’da “Sensiz Olmaz” çağrısı ile büyük bir yürüyüş düzenlemeyi planlayan Platform, Van’da meydana gelen depremin ardından, Türkiye’nin en acil meselesinin Van’da yaşanan felaketin yaralarının sarılması olduğu düşüncesiyle yürüyüşü ertelemişti.

   

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın da aralarında bulunduğu Birliğe Çağrı Platformuna destek veren kuruluşların temsilcileri, vatandaşlarımıza moral vermek, incelemelerde bulunmak ve acil ihtiyaçları yerinde tespit etmek amacıyla deprem bölgesine bir ziyaret gerçekleştirmişlerdi.

 

            Birliğe Çağrı Platformu, hem birlik, beraberlik ve kardeşliğin pekiştirilerek vurgulanması; hem de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının bir an önce giderilmesi, kış ayları yaklaşırken evsiz kalan binlerce vatandaşımızın hızla sıcak bir yuvaya kavuşmaları için ortak bir yardım kampanyası düzenleme kararı almıştı.   

HAK-İŞ de bu kampanyaya katılarak Vanlı kardeşlerimizin yanında olduğunu göstermiştir.”

 

HABERE AİT GÖRSELLER :

03 Kasım 2011 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu