CUMHURİYETİMİZİN 96. YILINI KUTLUYORUZ

27 Ekim 2019 10:00, Basın


CUMHURİYETİMİZİN 96. YILINI KUTLUYORUZ

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, “96 yıl önce egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilan edilmiş, milletin gücünün üzerinde hiçbir güç tanınmadığı en güzel şekilde ifade edilmiştir’’ dedi.

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Cumhuriyetin ilanının 96. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimiz, bugün 96. Yılına ulaştı.

Cumhuriyetin ilanından sonra verdiğimiz büyük mücadelenin sonucunda geçen 96 yıllık zamanda demokratikleşme, hukuk devletini gerçekleştirme, ekonomik, sosyal ve siyasi gelişmeler gösterme noktasında önemli bir mesafe kat edilmiştir.

 

96 yıl önce egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilan edilmiş, milletin gücünün üzerinde hiçbir güç tanınmadığı en güzel şekilde ifade edilmiştir. Yakın zamanda Suriye sınırımızda yaşananlar, topraklarımızda birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak yaşamanın önemini bir kere daha göstermiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin BM’nin 50'nci maddesi gereğince kendi güvenliğini ve sınırını korumak amacıyla gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı, Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı sınır dışı harekâtlarından birisidir. Bu harekâta, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak tam destek verdik. Türkiye Cumhuriyeti, sınır güvenliğini sağlamak, terörist unsurları sınır ötesine göndermek, iç savaş nedeniyle ülkemize gelen 3,5 milyon Suriyeli göçmenlerin kendi ülkelerine güvenli bir şekilde geri dönmelerini sağlamak için bu harekâtı gerçekleştirmiştir. Hiçbir devlet kendi güvenliğini başkalarının eline bırakamaz. Çünkü güvenliğimiz her şeyin üstündedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu bu operasyonu gerçekleştirmiş, harekât, başarıyla sonuçlanmış ve Türkiye sınırı güven altına alınmıştır. Kuşkusuz bu operasyon Türkiye’nin kararlılığı, dost ve müttefik ülkelerin işbirliğiyle ve bütün yönleriyle başarıyla tamamlanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de bağımsızlığını, özgürlüğünü ve toprak bütünlüğünü korumak için gereken her türlü önlemi almaya devam edecektir.

 

Tarihte büyük mücadeleler ve kahramanlıklar sonucunda kazanılan Cumhuriyetimiz, atalarımızın bize bıraktığı en değerli mirastır. Türk milleti, Cumhuriyet, demokrasi, milli birlik ve beraberlik değerlerinden aldığı güçle geleceğe daha umutlu bakmaktadır.

 

Cumhuriyetimizin 96. yılını kutluyor, tek millet olarak şanlı bayrağımızın etrafında devletimizi kuran, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canını feda eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

HABERE AİT GÖRSELLER :

27 Ekim 2019 10:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu