ARSLAN, “DİRAYETLİ DURUŞ BİRKEZ DAHA GERİ ADIM ATTIRDI”

25 Ekim 2021 22:04, Basın


 

ARSLAN, “DİRAYETLİ DURUŞ BİRKEZ DAHA GERİ ADIM ATTIRDI”

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala’ya ilişkin açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Dışişleri Bakanlığı’na büyükelçilerin “İstenmeyen kişi” ilan edilmesi yönündeki talimatı sonuç vermiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın devletimizin ve milletimizin onuru ve haysiyetini korumak yönündeki talimatının ardından büyükelçiler, Türkiye’nin içişlerine karışmayacaklarına ilişkin açıklamalar yapmışlardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu birkez daha geri adım attırmıştır” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

 “10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala’ya ilişkin Türkiye Cumhuriyetine talimat verir tarzda ve Türkiye’nin içişlerine karışılması anlamına gelecek açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanlığımıza büyükelçilerin “İstenmeyen kişi” ilan edilmesi yönünde talimat vermiştir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın devletimizin ve milletimizin onuru ve haysiyetini korumak yönündeki talimatının ardından büyükelçiler, Türkiye’nin içişlerine karışmayacaklarına ilişkin açıklamalar yapmak zorunda kalmışlardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli ve kararlı duruşu, başta ABD olmak üzere 10 ülke büyükelçisinin geri adım atmalarını sağlamış ve Türkiye’ye parmak sallamak hadsizliğini yapanlar derslerini almıştır. Kapalı kapılar arkasında kurguladıkları senaryolarla Türkiye'nin içişlerine ve yargı bağımsızlığına karışmaya çalışan ve Türkiye siyasetini dizayn etmek isteyen uluslararası güçlerin hevesleri bir kez daha kursaklarında kalmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız bir kez daha milletimizin, devletimizin onuruna ve bağımsızlığına saldıranlara haddini bildirmiştir. Milletimiz adına bu haysiyetli duruşu için teşekkür ediyoruz.

Toplumun bütün kesimlerini uyanık ve sağduyulu olmaya, uluslararası oynanan oyunlara alet olmamaya davet ediyoruz. Gün birlik ve beraberlik içerisinde bugüne kadar elde edilen kazanımları koruyarak, daha güçlü ekonomi ve demokrasi yolunda hızla ilerleme zamanıdır. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, ülkemizin üzerinde oynanan uluslararası oyunların karşısında olduğumuzu, milli iradenin ve seçilmiş iktidarın yanında olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz.” HABERE AİT GÖRSELLER :

25 Ekim 2021 22:04, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu