CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLU OLSUN

28 Ekim 2022 11:09, Basın


CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLU OLSUN 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Cumhuriyetin ilanının 99. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz. 100. yılın eşiğindeki Cumhuriyetimizin sosyal olarak daha da güçlendiği, dünyaya örnek olacak bir demokrasi uygulaması ile taçlandığı nice yıllar diliyoruz” 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Cumhuriyetin ilanının 99. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Cumhuriyetimizin 99 yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. 29 Ekim 1923 yılında büyük zorluklar, eşsiz özveri, gayret ve kahramanlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti bugün 100. yılın eşiğinde. 

Cumhuriyet, geçmişten geleceğe uzanan bir beraberliktir. Irkı, dini, dili, inancı, mezhebi, derisinin rengi ve cinsiyeti ne olursa olsun her Türk vatandaşının ortak varlığı ve değeridir. Kuruluşundan bu yana Cumhuriyetin en önemli teminatı, halkımızın Cumhuriyet ideallerini sahiplenmesi ve koruma iradesi olmuştur.

Cumhuriyet ilan edildiğinde egemenliğin kayıtsız şartsız milletin kendisine ait olduğu, milletin gücünün üzerinde hiçbir gücün olamayacağı en açık haliyle ifade edilmiştir. Geçmişten bu yana, devletimizi bölmeye, parçalamaya çalışanlar, özgürlüğünden ve bağımsızlığından vazgeçmektense ölmeyi tercih eden asil bir milleti karşısında bulmuştur. En son 15 Temmuz’da milletimiz, iradesinin üzerinde tahakküm kurmak isteyenlere karşı dimdik durmuş, demokrasiden yana tavrını çok net bir şekilde göstermiştir. Gücünü geçmişten alan ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Türkiye, şanlı tarihi birikimi ve sağlam demokrasisiyle dün olduğu gibi bugün de karşısına çıkan bütün sorunların üstesinden gelebilecek güce ve imkana sahiptir. 

Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bu yana dünyada eşi görülmemiş başarılara imza atmıştır. Modern bir devlet olarak siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda, demokratikleşme, hukuk devletini gerçekleştirme, ekonomik, sosyal ve siyasi gelişmeler gösterme noktasında önemli aşamalar kaydetmiştir. 

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, ülkemize, insanımıza ve bu ülkenin geleceğine güveniyoruz. Türkiye demokrasi yolunda ilerlemeye devam edecektir. Umutlarımızı kaybetmeden, geleceğe ait beklentilerimizden ve hedeflerimizden vazgeçmeden, kendimize güvenerek yaşadığımız bütün sorunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Ülkemizin birliği, bekası, bağımsızlığı ve geleceği için bölgesinde etkin, güçlü, oyun kurucu ve söz sahibi bir Türkiye olma yolundaki mücadelesini destekliyoruz. Ülkemizin başarısının, sadece Türkiye ile sınırlı olmadığını, bölgemizdeki, küremizdeki ve bütün dünyadaki mazlum ve mağdurlar için de bir umut olduğuna yürekten inanıyoruz. 

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yıldönümünü, büyük bir coşku ile kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğrunda canını feda eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yıldönümünün, Türkiye işçi hareketine, çalışma hayatına ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz. 100. yılın eşiğindeki Cumhuriyetimizin sosyal olarak daha da güçlendiği, dünyaya örnek olacak bir demokrasi uygulaması ile taçlandığı nice yıllar diliyoruz.”


HABERE AİT GÖRSELLER :

28 Ekim 2022 11:09, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu