STK’LARDAN TERÖRE KARŞI ORTAK AÇIKLAMA

23 Temmuz 2015 14:00, Basın


STK’LARDAN TERÖRE KARŞI ORTAK AÇIKLAMA

 

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in de aralarında bulunduğu Türkiye-AB KİK’i (Karma İstişare Komitesi) oluşturan; TOBB, TESK, TZOB, TÜRK-İŞ, MEMUR-SEN, Türkiye KAMU-SEN ve TİSK terör olaylarına karşı 23 Temmuz 2015 tarihinde ortak bir açıklama yaptı.​ Ortak Metinde şu ifadelere yer verildi:

 

“Ülkemizin çalışan ve üreten kesimleri olan, esnaflarını, çiftçilerini, işçilerini, memurlarını ve işverenlerini temsil eden bizler, Suruç’ta öldürülen vatandaşlarımızın, Adıyaman’da şehit düşen askerimizin ve Ceylanpınar’da şehit edilen polis memurlarımızın acısını derinden hissediyor ve paylaşıyoruz. Ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınıyor ve lanetliyoruz.

 

İnsanlık dışı bu saldırılarda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza, askerimize ve polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz.

 

Allah hepsinin ailesine sabır ihsan eylesin. Milletimizin başı sağolsun.

 

Milletçe huzurlu ve mutlu bir Ramazan bayram geçirmenin sevincini yaşarken, bu ailelerin ocağına düşmüş olan acı, bütün milletimizin ocağına düşmüş ortak bir acıdır.

 

Türkiye ekonomisinin tamamını temsil eden iş dünyası olarak, ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınıyor ve lanetliyoruz.

 

Ülkemizdeki huzur ve istikrar ortamına, demokrasimize yönelik saldırıların amacına ulaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

 

Terörün; dili, dini, rengi, ırkı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, terördür. Tüm bu terörist saldırıların hedefi ülkemizdir, 78 milyonun kardeşliğidir.

 

Bu terör girişimlerini boşa çıkarmak, ortak tavır almak ve sağduyumuzu korumak hepimizin vazifesidir.

 

Artık bulunduğumuz noktadan nasıl çıkacağımıza ilişkin somut adımlara odaklanmamız gerekmektedir.

 

Vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak, açıktır ki, çağdaş devletlerin temel görevidir.

 

Devletimizin bu saldırıların faillerini en kısa sürede bulacağına ve yargı önüne çıkaracağına inanıyoruz.”

 


HABERE AİT GÖRSELLER :

23 Temmuz 2015 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu