HAK-İŞ 1 MAYIS'I SAKARYA'DA KUTLAYACAK

28 Mart 2016 14:00, Basın


HAK-İŞ 1 MAYIS'I SAKARYA'DA KUTLAYACAK


HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ’in 1 Mayıs’ı her yıl ayrı bir ilde kutlama anlayışına uygun olarak bu yıl kitlesel olarak Sakarya’da kutlama kararı aldığını belirterek, “HAK-İŞ olarak, 1 Mayıs’ı bu yıl kitlesel biçimde Sakarya’da kutlayacağız. HAK-İŞ olarak, Sakarya başta olmak üzere 81 ilde 1 Mayıs'ı taleplerimizi ilettiğimiz bir gün olarak kutlayacağız” dedi.


HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu Yönetim Kurulu’nun 2016 1 Mayıs’ını Sakarya’da kutlama kararı aldığını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:


“HAK-İŞ Konfederasyonu Yönetim Kurulu olarak, her yıl ayrı bir ilde 1 Mayıs kutlamakararı çerçevesinde bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü kutlamalarını Sakarya’da gerçekleştirme kararı almış bulunmaktayız.


HAK-İŞ olarak, Türkiye’nin kültürel ve önemli sanayi kentlerinden biri olan Sakarya'da daha önce Konya, Kayseri ve Karabük ve Ankara’da yaptığımız gibi emekçilerin yoğun katılımıyla tarihi bir 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.


1 Mayısların, sendikal harekette önemli bir yeri bulunmaktadır. 1 Mayısların kutlanması, Türkiye'de ve dünyada tartışmaları beraberinde getirmektedir. HAK-İŞ Konfederasyonu, etkin 1 Mayıs kutlanmasına büyük önem atfetmektedir.


HAK-İŞ, 1 Mayıs'ı bu yıl Sakarya'da kutlayacaktır. HAK-İŞ, Türkiye'nin kültürel ve önemli sanayi kenti olan Sakarya'da gerçekleştireceği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları büyük bir katılımla gerçekleştirilecektir.


HAK-İŞ,  yıllardır verdiği mücadelenin kazanımı 2009 yılında Taksim'in 1 Mayıs kutlamalarına açılması ile 1 Mayıs'ı 2010, 2011 ve 2012 yıllarında geniş bir katılımla Taksim'de kutlamıştır.  Ardından 1 Mayıs'ı Türkiye genelinde kutlama yaklaşımını 2012 yılında Ankara, 2013 yılında Karabük, 2014 yılında Kayseri ve 2015 yılında Konya'da yoğun bir katılımla kutlamayı başarmıştır.


HAK-İŞ, bu geleneği devam ettirerek bu yıl 1 Mayıs'ı geniş bir kitle ile Sakarya'da kutlama kararı almıştır.”

 

HABERE AİT GÖRSELLER :

28 Mart 2016 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu