ARSLAN ARNAVUTLUK’TA SENDİKACILARLA BİRARAYA GELDİ

26 Ekim 2016 14:25, Haberler


Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Arnavutluk’ta sendikacılarla bir araya geldi.

 

Konfederasyonumuz HAK-İŞ Hizmet-İş Sendikamız, Arnavutluk Sendikalar Birliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından hazırlanan “Kamu çalışanlarının sendika örgütlenmesi ve sendikalara güveni” konulu raporun sunumu 25 Ekim 2016 tarihinde Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın katılımıyla Arnavutluk’un başkent Tiran'da yapıldı.

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Arnavutluk'taki sendikaların ihtiyaçları doğrultusunda yardım ve desteklerini sunmaya devam edeceklerini, somut sonucu olacak projelerde işbirliği yapmak istediklerini vurguladı.

 

Arnavutluk'ta yapılan bu araştırma sayesinde ülkedeki sendikalar hakkında bilgi edinmeyi ve işçilerin sendikalara yönelik düşüncelerini öğrenmeyi amaçladıklarını aktaran Arslan, bu çalışmanın ülkedeki sendika çalışmalarının geliştirilmesini sağlayacağını söyledi.

 

“Arnavutluk'taki Sendikacılara FETÖ Uyarısı”

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine de değinen Arslan, o gece HAK-İŞ ve bağlı sendikalarının meydanlarda olduğunu belirterek, "Üç arkadaşımız hayatını kaybetti. 15'i ağır 100 yaralımız vardı" dedi.

 

Arslan, Türkiye'nin yaşadığı tehlikeyi Arnavutluk'un da yaşayabileceğinin unutulmaması gerektiğini vurguladı. Arslan, “Ne zamanki uçaklarımızı başımızdan uçurup bombalar attılar, tankların içinden sivil halka ateş ettiler, helikopterden sivil halkın üzerine bomba yağdırdılar, gerçekten bunların vicdanı ve vatan sevgisi olmadığını gördük” dedi.

 

Arslan, FETÖ'nün uluslararası bir terör örgütü olduğuna dikkati çekerek, “Sendikacılar olarak bizim, ülkemizin geleceğini, özgürlüğünü ve bağımsızlığını korumamız lazım” dedi.

 

TİKA Tiran Koordinatör Yardımcısı Uğur Korkmaz da bugüne kadar farklı alanlarda Arnavutluk'a katkı sağlamak amacıyla yüzlerce proje hayata geçirdiklerini, ülkedeki sendikalara da yardımcı olacaklarını ifade etti.

 

Programa Arnavutluk Devlet Kamu Yönetimi Sendikalar Federasyonu Başkanı Entela Hysenllari, sendika uzmanları ve diğer davetliler katıldı.

HABERE AİT GÖRSELLER :

26 Ekim 2016 14:25, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu