İSDEMİR TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE İMZALAR ATILDI

25 Aralık 2017 21:30, Haberler


İSDEMİR TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE İMZALAR ATILDI 


HAK-İŞ ile OYAK Maden Metalürji Grubu şirketlerinden İskenderun Demir Çelik Fabrikası (İSDEMİR) arasında 3 binden fazla üyemizi ilgilendiren 26’ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi imza töreni 25 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. 

İmza törenine Genel Başkanımız Mahmut Arslan, konfederasyonumuza bağlı Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem ve İSDEMİR Genel Müdürü Toker Özcan katıldı.

İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Çatışma yerine uzlaşma ve yapıcı diyaloğu tercih eden çalışma prensibimizle, zorlu ve hassas bir sözleşme süreci yürüttük. Müzakere sürecinde dünya konjonktürünü, ülkemizin gerçeklerini ve rekabeti gözeterek üyelerimizin lehine bir sözleşme çıkarmak için tüm taraflar olarak aynı gayretle çalıştık. Sözleşme döneminde HAK-İŞ’e desteklerinden dolayı OYAK ve İsdemir yönetimlerine teşekkür ediyor, tarafların memnuniyetiyle biten bu sürecin üyelerimize, sendikamıza, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Arslan, imzalanan sözleşmenin önümüzdeki günlerde bir törenle kutlanacağının da haberini verdi.

İmza töreninde konuşan OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, “OYAK üyelerinin hakkını korumayı birincil görev edinen bir kurum olarak, üyelerimiz kadar çalışanlarımızın haklarını da gözetiyor, ‘emek’ kavramını çok değerli görüyoruz. Ağustos ayında başladığımız zorlu sözleşme süreci, tarafların yapıcı yaklaşımı sayesinde uzlaşmayla sonlandı. Barış ortamında sürdürdüğümüz görüşmelerin çalışanlarımızın mutluluğuyla sonuçlanması işveren olarak bizi de mutlu ediyor. Bu süreçte diyalog ve uzlaşmadan yana olan HAK-İŞ ve Çelik-İş başkanlarına teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

HABERE AİT GÖRSELLER :

25 Aralık 2017 21:30, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu