SİNCAN'DA ADALET NÖBETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ

22 Şubat 2018 11:05, Haberler


SİNCAN'DA ADALET NÖBETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ


HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 15 Temmuz darbecilerinin yargılandığı Sincan Cezaevi Kampüsü önünde adalet nöbetlerimize devam ediyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonumuzun da içerisinde bulunduğu Ankara 15 Temmuz Platformu kapsamında davalara sahip çıkıyor, adalet nöbetlerimizi HAK-İŞ olarak ve konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın nöbetleriyle kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu kapsamda adalet nöbetimizi 22 Şubat 2018 tarihinde Sincan Cezaevi Kampüsü önünde Konfederasyonumuza bağlı Öz Büro-İş Sendikamız ile gerçekleştirdik.

“Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır Demek İçin Bugün Buradayız”

Basın açıklamasına Konfederasyonumuza bağlı Öz Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba, Öz Büro-İş Sendikamızın temsilcileri, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın temsilcileri ve üyelerimiz katıldı.

Öz Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba basın açıklamasında, “Bugün burada bulunmamızın sebebi vatan savunmasıdır. Hainlere güçlü bir tokat atmaktır. Ya istiklal ya ölüm demektir. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır demek için bugün buradayız” ifadelerine yer verdi.

Gülbaba, “Biz Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan 81 milyon insanın kardeşliği temelinde, bu ülkenin bölünmez bütünlüğü temelinde ve dünyaya insanlığın, barışın, huzurun, demokrasinin getirilmesi temelinde olan bir felsefenin savunucularıyız. Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve HAK-İŞ’e bağlı sendikaların misyonunda, felsefesinde, teorisinde ve pratiğinde insanlığın huzuru vardır” dedi.

“Bizim İçin Vatan ve Emek Kutsaldır”

Sincan Cezaevi kampüsü önünde bulunmalarının nedeninin 15 Temmuz gecesi yaşanan ihanete karşı bir duruş sergilemek olduğunu belirten Gülbaba, “Bizim için vatan ve emek kutsaldır. Sendikal hareketin olmazsa olmazı olan emek ve vatan konusunda konfederasyonumuz HAK-İŞ, 41 yıllık geçmişinde ve sendikalarımız üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmenin gayreti içerisindedir. 15 Temmuz ihanetinin sonucu milletimiz 250 şehit, 3 bine yakın gazi vermiştir. Ülkemiz o gece 80 milyon tek yürek olarak bu hain çeteye karşı duruşunu göstermiştir. Kahraman milletimiz o gece tankların önüne kendisini siper ederek, vatanına, demokrasisine sahip çıkmış ve sadece o çeteye değil bütün dünyaya nasıl bir millet olduğumuzu bir kez daha göstermiştir” diye konuştu.

Gülbaba, “15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi faillerinin içeriye atılmasından sonraki sürecin daha hızlı işletilmesini talep ediyorum. Tarihinin en büyük cezasını daha fazla zaman geçirilmeden verilmesini istiyoruz. O gün 80 milyonun kardeşliği yok edilmek istendi ve topyekün olarak ülkemiz hedef alındı. Bunu yapanların bir an önce bu hainlerin hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz” sözlerine yer verdi.

Basın açıklamasının ardından katılımcılar Öz Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba eşliğinde mahkeme salonuna girerek 15 Temmuz Çatı Davasını izlediler.

HABERE AİT GÖRSELLER :

22 Şubat 2018 11:05, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu