ARSLAN: “24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ ÇOK ÖZEL BİR YERE KOYUYORUZ”

22 Haziran 2018 18:30, Haberler


ARSLAN: “24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ ÇOK ÖZEL BİR YERE KOYUYORUZ”


Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 21 Haziran 2018 tarihinde HAK-İŞ Bursa İl Temsilciliği tarafından düzenlenen programa katıldı.

Programa Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Av. Hüseyin Öz, HAK-İŞ Bursa İl Başkanı Mehmet Keskin ve temsilciler katıldı. 

Programda konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “HAK-İŞ olarak her zaman doğrunun, haklının ve adaletli olanın yanında yer aldık” dedi.

Ülkenin zor zamanlardan geçtiği dönemlerde HAK-İŞ olarak bedeller ödediklerini anımsatan Arslan, “12 Eylül sürecinde sendikalarımız kapatıldı. Mal varlıklarımıza el koydular. Sendikacılık yapma yasağı getirildi ama istikametimizden hiçbir zaman ayrılmadık. 28 Şubat bizim için ikinci bir darbe süreciydi. Bizim için acı ve ızdırap verici bir süreçti. Ama HAK-İŞ orada da hakkın, adaletin ve hukukun yanında yer aldı. Demokrasi adına yapılması gerekenleri yapmaya çalıştı” şeklinde konuştu.

15 Temmuz'da hain darbe girişimi gecesi milletle beraber olarak demokrasiden yana tavır aldıklarını anlatan Arslan, “Meydanlardaydık, şehitler verdik. Hala tedavileri devam eden gazilerimiz var. Hukuktan, adaletten, milletin yanında yer almaktan asla vazgeçmedik. Bugünlere kolay gelmedik. 650 bin üyesi 22 sendikasıyla Türkiye'nin en büyük ikinci konfederasyonu olan HAK-İŞ, tırnaklarıyla kazıyarak bu noktalara geldi” dedi.

“24 Haziran Seçimlerini Çok Özel Bir Yere Koyuyoruz”

Türkiye’nin 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı seçimine gideceğini hatırlatan Arslan sözlerine şu şekilde açıklık getirdi; “HAK-İŞ bütün seçimlerde, referandumlarda ve benzeri halk oylamalarında olduğu gibi bu seçimlerde de çok net ve açık bir tavır içerisindedir. Biz 24 Haziran seçimlerini çok özel bir yere koyuyoruz. 24 Haziran itibariyle artık anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devreye girecek. Biz bunu destekledik. Ancak anayasa değişikliğine karşı çıkanlar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden tekrar geriye dönmek isteyenlere karşı HAK-İŞ'in tavrı açık ve nettir; halkın iradesiyle kabul edilmiş anayasa değişikliğinin bizim önümüze koyduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden geriye gidişe asla izin vermeyeceğiz ve buna razı olmayacağız.”

Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala da ülke olarak içeriden ve dışarıdan gelen saldırılara rağmen millet olarak siyasi irade ile hiçbir saldırıya boyun eğmediklerini söyledi.

Ala, “2002'den beri her yolu denediler. Muhtıra verdiler, 17-25 Aralık’ı yaptılar, kapatma davası açtılar, Gezi olayı düzenlediler, 15 Temmuz hain alçak darbe teşebbüsünde bulundular ama hiçbiri siyasi iktidarı, milletin iradesini iş başından götüremedi” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT GÖRSELLER :

22 Haziran 2018 18:30, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu