ARSLAN, ŞANLIURFA’DA BELTUR A.Ş. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

14 Ağustos 2018 12:45, Haberler


ARSLAN, ŞANLIURFA’DA BELTUR A.Ş. TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENİNE KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 14 Ağustos 2018 tarihinde  Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-iş  Sendikası ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şirketi olan BELTUR A.Ş. arasında imzalanan 2. Dönem toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde gerçekleşen imza törenine Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, BELTUR A.Ş. Genel Müdürü Levent Kama, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, Genel sekreter Yardımcısı Seyfettin Gencer, BELTUR A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Zülküf Öncel, Hizmet-İş Şanlıurfa Şube yönetimi, işyeri sendika temsilcileri, üyeler ve basın mensupları katıldı.


ARSLAN: ŞANLIURFA’DA DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, BELTUR A.Ş ile sendikamız HİZMET-İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi töreni münasebetiyle Şanlıurfa’da olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, “Şanlıurfa’daki değişimi ve gelişimi her seferinde bir kez daha görüyoruz. Şanlıurfa, tarih ve medeniyet şehri olan, kadim kültürümüzün merkezlerinden birisi. Belediyemizin çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizlerde çalışanlar olarak bu kadim şehre emeğimizi ve alın terimizi akıtacağız. İş barışı, kardeşlik ve dayanışma içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKEDİR KENDİ AYAKLARI ÜSTÜNDE DURMAYI BAŞARABİLİR

Arslan, BELTUR A.Ş. ile imzaladığımız toplu iş sözleşmesinin tarih olarak bir mesaj verdiğini ifade ederek, “Son günlerde yaşadığımız ülkemize karşı gerçekleştirilen uluslararası ekonomik saldırının, savaşın yaşandığı bir dönemde HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak bizim Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığımız bu sözleşme büyük bir mesajdır. Türkiye güçlü bir ülkedir kendi ayakları üstünde durmayı başarabilen bir ülkedir. İşler yolunda devam ediyor, sistem işlemektir, bu sistem içinde sorumluluklarımızın farkında olarak çalışmalarımız devam edecek. Dışarıdan saldırıların ekonomik savaş başlatanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Biz millet olarak dayanışma içerisinde bütün bu olup bitenleri sağduyuyla takip edip gereğini yapacağız. Bu başta ABD olmak üzere bütün emperyalist, saldırgan güçlere karşı bir mesajdır” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: TOPLU İŞ SÖZLEŞMEMİZ HAYIRLI OLSUN

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de yaptığı konuşmada, imzalanan toplu iş sözleşmesinin 2. Dönem olduğunu belirterek, “Çalışanlarımızla bir bütün olduk. Belediye olarak çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik haklarını önemsiyoruz. Ülkemizin imkanları ölçüsünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sözleşme ile de çalışanlarımıza günün koşullarına göre iyi bir zam uygulanmış oldu. İmza altına aldığımız toplu iş sözleşmesi hayırlı uğurlu olsun” dedi.

TOPLU İŞ  SÖZLEŞMESİ 3 YIL SÜRELİ OLARAK İMZALANDI

3 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin taban yevmiyeleri 75 TL’ye çıkarıldı. Ayrıca üyelerimizin ücretlerine 6 aylık dilimler halinde 1. Yıl için yüzde 6+6, 2. Yıl için yüzde 6+5,5, 3. Yıl için yüzde 6+5,5 oranlarında artış sağlandı. Sosyal yardımlarda da önemli oranlarda artışlar sağlandı.

ARSLAN, ÜYELERE FİNCAN TAKIMI DAĞITTI 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Şanlıurfa temasları kapsamında Hizmet-İş Sendikası şubelerini ziyaret ederek, üyelere  fincan takımı hediye etti.

ARSLAN BELTUR A.Ş.NİN SOSYAL TESİSLERİNİ GEZDİ

 Arslan, tören sonrası BELTUR A.Ş.’nin sosyal tesisleri olan Sakıp’ın Köşkü, Cumhuriyet Sosyal Tesisleri ve GAPSUKAY’da BELTUR A.Ş. Genel Müdürü Levent Kama ile birlikte tesiste incelemelerde bulundular.


14 Ağustos 2018 12:45, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu