RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLARIZ

29 Ağustos 2011 14:00, Basın


RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLARIZ

    

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut ARSLAN; Ramazan Bayramının ülkemize, çalışanlara ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesi dileğinde bulundu. 

   

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

   

            "Milli ve dini bayramlar; gündelik tartışmalar, çözüm bekleyen sorunlar, gerilimler ve tartışmaların çözülüp yatıştırılmasında çok önemli bir katalizör işlevi görmektedir. Bu açıdan milli ve dini hassasiyetlerin doruğa ulaştığı gün ve dönemler, diyalog; uzlaşı, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının hayata geçirilmesinin tam zamanıdır. Kaldı ki bu yıl Ramazan Bayramı ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın da 89. Yıldönümünü birlikte kutluyoruz.

   

Bayramlar, bireysel ve toplumsal olarak, ahlaki değerlerin çok yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir. Yoğun iş temposunda göremediğimiz, birlikte olamadığımız dost ve akrabalarımızla birlikte olduğumuz bu mübarek günlerde, ülkemizde ve dünyanın başka yerlerinde bizim kadar şanslı olmayan insanların da olduğunu bir an olsun hatırdan çıkarmamalıyız. Dolayısıyla geleneklerimizde önemli yer tutan toplumsal dayanışmanın bayram vesilesiyle bir kez daha hatırlanmasını muhtaçları, çocukları, kimsesizleri, yoksulları ve yaşlıları sevindirmesini diliyoruz. Zira yaşadığımız yoğun ekonomik, sosyal, siyasal gündem bunu bir zorunluluk olarak ortaya koymaktadır.

   

Bu sene Ramazan ayında, başta yardımlaşma ve toplumsal dayanışma olmak üzere ahlaki değerler yoğun olarak yaşanmıştır. Somali’de yaşanan açlık ve kıtlığa karşı adeta Türkiye seferber olmuştur. HAK-İŞ Konfederasyonu da bu seferberliğe; açtığı “Yardım Et, Bir Can Kurtulsun” kampanyası ile katılmıştır. 8 Ekim tarihine kadar sürecek olan kampanya kapsamında şuana kadar toplanan para, 500 bin lira sınırına ulaşmıştır. Kampanya sonuna kadar bu miktarın aşılmasını hedefliyoruz. Kampanyanın bitiminde toplanan paraların Somali’li kardeşlerimize ulaştırılması için çalışacağız. 

   

Bayramın ardından Türkiye’yi ve çalışma hayatını yoğun bir gündem beklemektedir. Başta yeni anayasa olmak üzere, 2821 sayılı Sendikalar ve 2822 sayılı Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt kanunlarında yapılacak değişiklikler önemli gündem maddeleridir. Bayramdan sonra Türkiye’nin ve çalışma hayatının gündemine odaklanılmasını ve sorunların diyalog mekanizması işletilerek çözümü konusunda bir ivme yakalanmasını son derece önemsiyoruz.  

   

Şahsım ve Konfederasyonum adına, tüm üyelerimizin, ülkemizin, inananların Ramazan Bayramını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutlar, tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini dilerim.”

   

HABERE AİT GÖRSELLER :

29 Ağustos 2011 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu