MAHMUT ARSLAN, YENİDEN HİZMET-İŞ BAŞKANI

24 Şubat 2019 12:43, Haberler


ARSLAN, GÜVEN TAZELEDİ

MAHMUT ARSLAN, YENİDEN HİZMET-İŞ BAŞKANI


Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamızın 13. Olağan Genel Kurulu 22-24 Şubat 2019 tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde “BİRLEŞİN” temasıyla, protokol, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle, HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri, 43 ülkeden gelen yabancı konuk sendikacıların da katılımlarıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul’un üçüncü günü yapılan seçim sonucunda Mahmut Arslan yeniden Hizmet-İş Genel Başkanı seçildi.

Yapılan seçim sonucunda, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın Başkan olarak seçildiği Hizmet-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu şu şekilde oluşturuldu:


Genel Başkan                 Mahmut ARSLAN

Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin ÖZ

Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız

Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin


Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra bir teşekkür konuşması yaptı.

“Genel Kurulumuzu Büyüklüğümüze Yakışır Biçimde Sonuçlandırdık”

Hizmet-İş Sendikasının demokratik bir ortamda barış, kardeşlik ve coşku içerisinde örnek bir genel kurul gerçekleştirdiğini belirten Arslan, “13. Olağan Genel Kurulumuz, en büyük sendika olarak gerçekleştirdiğimiz ilk genel kongreydi. Büyüklüğümüze yakışır bir şekilde sonuçlandırdık; seçim sonuçları bizim için tarihi bir başarıdır. Büyük bir sendika ve sorumluluk sahibi sivil toplum örgütü olarak süreci başarı ve coşkuyla tamamladık” dedi.

“Duamız, Davamız, Devamız Hizmet-İş’te Birleşin”

HAK-İŞ’in açtığı yolda birlikte mücadele vermeye devam edeceğiz diyen Arslan, “Genel kurulumuzun ana teması olan “Birleşin” kavramının önümüzdeki dönemde emek hareketinin uyarıcısı olmasını temenni ediyor, yaşanmaya değer bir dünya için umutlu ve güven dolu yarınlara doğru “Duamız, Davamız, Devamız Hizmet-İş’te Birleşin” diyorum” şeklinde konuştu.

“Yeni başarılarla yeni hedeflere yürüyeceğiz”

“Hizmet-İş Sendikamızın 13. Olağan Genel Kuruluyla beraber bütün dünyada örnek bir sendika olduğunu tekrar göstermiş olduk” diyen Arslan, “Hizmet-İş Sendikamız sadece ülkemiz için değil, dünya sendikal hareketi için de önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Genel Kurul kararlarımız ve tüzük değişiklikleriyle birlikte yeni hedefler belirledik. Sorunlarının çözülmesini bekleyen yüzbinlerce emekçi bizi bekliyor. Bu sorumlulukla hareket edeceğiz, yeni başarılarla yeni hedeflere doğru yürüyeceğiz. Genel Kurul sonucumuzun HAK-İŞ’e, Hizmet-İş’e, çalışma hayatına, bütün emekçilere ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERE AİT GÖRSELLER :

24 Şubat 2019 12:43, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu