TERÖRÜ BİR KEZ DAHA LANETLİYORUZ

17 Ağustos 2011 14:00, Basın


TERÖRÜ BİR KEZ DAHA LANETLİYORUZ

    

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde askeri birliklerin geçişi sırasında kurulan mayınlı pusu ve ardından çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olmasına, 9 askerimizin de yaralanmasına neden olan terörist saldırıyı kınayarak, “Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan, toplumsal huzuru bozmaya yönelik terörist saldırıları bir kez daha lanetliyoruz” dedi.

    

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

    

“Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde askeri birliklerin geçişi sırasında kurulan mayınlı pusu ve ardından çıkan çatışmada 8 askerimizin şehit olmasına, 9 askerimizin de yaralanmasına neden olan terörist saldırıyı nefretle kınıyoruz.

   

Son günlerde artış eğilimine giren ve bugün 8 askerimizin şehit olmasına, 9 askerimizin de yaralanmasına neden olan terörist saldırıların tek amacı, ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak ve toplumda bir panik ve korku havası yaratmaktır. Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada önemli bir konuma geldiği bir dönemde, her türlü olumlu gelişmeye rağmen birilerinin hep terör istediği aşikadır. Bunların ortaya çıkartılması ve engellenmesi gerekmektedir. Bu süreçte herkes daha soğukkanlı, ama daha kararlı davranmalıdır. Toplumsal sorunların başında gelen terör sorununa çözüm konusunda sivil toplum örgütlerin de görüş ve önerilerini sunacağı bir süreç her zamankinden daha büyük bir aciliyet olarak ortaya çıkmaktadır.

    

HAK-İŞ olarak, Türkiye’nin huzurunu bozmaya yönelik saldırıları nefretle kınıyor, saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Cenab-ı Hak’dan rahmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.”

  

HABERE AİT GÖRSELLER :

17 Ağustos 2011 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu