BİRLİĞE ÇAĞRI PLATFORMU'NUN İSTANBUL YÜRÜYÜŞÜ ERTELENDİ, HEYET VAN'A GİDECEK

27 Ekim 2011 14:00, Basın


BİRLİĞE ÇAĞRI PLATFORMU'NUN İSTANBUL YÜRÜYÜŞÜ ERTELENDİ, HEYET VAN'A GİDECEK

 

    

HAK-İŞ’in de aralarında bulunduğu Birliğe Çağrı Platformu’nun, pazar günü İstanbul'da gerçekleştireceği birlik ve beraberlik yürüyüşü Van'da yaşanan deprem sebebiyle ertelendi. Birliğe Çağrı Platformu 26 Ekim Çarşamba günü, halkımızın acısını yerinde paylaşıp, ihtiyaçları belirlemek üzere Van’a gitme kararı aldı.

   

Birliğe Çağrı Platformu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

   

            “Milletimizin birliğine ve bütünlüğüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Biliyorsunuz, hepimizi üzüntüye boğan terör saldırıları sonrasında oluşan hassasiyetin kardeşlik bağlarımızı zayıflatmasının engellenmesi ve birliğimizin perçinlenmesi için toplumun her kesimini temsil eden kuruluşlar olarak “Birliğe Çağrı Platformunu” kurmuştuk. 

  

            Birliğe Çağrı Platformu’nun ilk faaliyeti olarak da 30 Ekim’de İstanbul’da bizimle aynı hissiyatı paylaşan vatandaşlarımızla birlikte yürümeyi, 74 milyonun her bir ferdine “sensiz olmaz” demeyi planlamıştık.

  

            Ancak “büyük yürüyüşümüzü” geçtiğimiz Pazar günü kamuoyuna duyurmamızın hemen akabinde Van’da yaşanan deprem yüreklerimizi bir kez daha dağladı.  Şehitleri için yüreği yanan ülkemizin acılarının üstüne bir büyük felaket daha yaşandı.

  

            Bu felaketle akan gözyaşları 74 milyonu yine tek yürek yaptı. 7,2 şiddetinde kırılan fay hattı, kalplerimizi ve içimizi titretti. 

 

            Milletimiz çok kötü günleri geçirmiş, zorlu yokuşlar çıkmış, ama sonunda hep muvaffak olmuş, hep düzlüğe ulaşmıştır. Milletimizin ruhunda, benliğinde, aklında zor günlerde birbirine kenetlenmesi vardır. Biz biliriz ki birbirimize kenetlendiğimiz zaman aşamayacağımız engel yoktur.  

    

            Depremin hemen ardından, bütün Türkiye, Van’daki kardeşlerimize yardıma koştu. Bu acı olay kardeşliğimizin ne kadar güçlü olduğunu tekrar ortaya koydu.  Biz büyük yürüyüşü düzenleyerek 74 milyona “sensiz olmaz” diyecektik. Biz yürüyerek kalplerimizi birleştirecektik. Şimdi halkımızın yürekleri Van’daki felaketi aşmak için çarpıyor.

  

            Biz de “Birliğe Çağrı Platformu” olarak, bütün enerjimizi Van’ın yaralarını sarmak için harcamaya karar verdik. Bu nedenle daha önce duyurusunu yaptığımız “büyük yürüyüşümüzü” erteleyerek, maddi manevi bütün enerjimizi Van’daki kardeşlerimizin yarasını sarmak için harcayacağız.

   

            26 Ekim Çarşamba günü Birliğe Çağrı Platformu olarak Van’da olacağız. Halkımızın acısını yerinde paylaşıp, ihtiyaçları belirleyeceğiz. Gün, birliğimiz ve bütünlüğümüz için harekete geçme günüdür. Gün, yaraları sarma, acıları hafifletme günüdür.”

  

  

HABERE AİT GÖRSELLER :

27 Ekim 2011 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu