YÜZYILIN İHANETİ 15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

13 Temmuz 2019 10:15, Basın


YÜZYILIN İHANETİ 15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

 

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, “Yüzyılın ihaneti 15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimini unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

ARSLAN, “HAK-İŞ 44 yıllık onurlu tarihinde darbelere karşı onurlu bir duruş sergilemiş, milletten, demokrasiden ve özgürlüklerden yana tavır almıştır. HAK-İŞ, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da demokrasimizi korumaya, milletimizin geleceğine kasteden her türlü saldırıya karşı birlikte mücadele etmeye hazırdır” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, 15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

            “15 Temmuz gecesi Türkiye, bir grup hainin başlattığı işgal girişimine sahne olmuş, emir-komuta zinciri dışında hareket eden asker kıyafetine bürünmüş eli kanlı teröristler, millet iradesiyle seçilmiş olan hükümeti düşürerek devlet yönetimini zorbalıkla ele geçirmeye çalışmıştır. Milletimiz büyük bir demokrasi mücadelesi vererek, darbe geleneğine karşı bir ilki başarmış, hainlere karşı tek yürek olmuştur.

            44 yıllık onurlu tarihinde darbelere karşı onurlu bir duruş sergileyen, HAK-İŞ, 15 Temmuz darbe girişimine karşı da tüm sendikaları ve teşkilatı ile birlikte, milletten, demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan tavrını net bir şekilde ortaya koymuş, sağlam bir demokratik duruş sergilemiştir. HAK-İŞ teşkilatı, darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren milli iradeye, demokrasiye ve geleceğe sahip çıkmıştır. Bu uğurda HAK-İŞ üyesi Celalettin İbiş, Ahmet Özsoy, Ali Karslı ve Hakan Gülşen şehit olmuştur. Onlar bizim onurumuzdur.

            Yüzyılın ihanet hareketi olan FETÖ mensubu hainler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimine tüm üyeleri ile ilk andan itibaren şiddetli bir şekilde tepki koyan HAK-İŞ, bu girişimi unutmayacak ve unutturmayacaktır. HAK-İŞ olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da demokrasimizi korumaya, milletimizin geleceğine kasteden her türlü saldırıya karşı birlikte mücadele etmeye hazırız.

HAK-İŞ, ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirdiğimiz etkinlik, sempozyum, konferans ve panellerde 15 Temmuz bilincini uyanık tutmak için, darbeci zihniyeti telin ederek milletimizin yazdığı destanı gelecek nesillere aktarma kararlılığındadır. Bu amaçla katıldığımız her toplantıda ve etkinlikle 15 Temmuz Şehitlerimizi anmayı prensip edindik. Bu kapsamda Son olarak 10-11 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen 14. Olağan Genel Kurulumuzda 15 Temmuz temalı bir fotoğraf sergisi açtık ve ‘Ankara’da Silah Sesleri 15 Temmuz’ belgeselimizin gösterimini yaptık.

15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimine kahramanca direnen, devlet, millet ve cumhuriyetimizin bekası için canlarını feda eden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, tedavi gören gazilerimize şifalar diliyorum.”

HABERE AİT GÖRSELLER :

13 Temmuz 2019 10:15, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu