ARSLAN, RUS SENDİKACILARLA BİR ARAYA GELDİ

07 Kasım 2019 01:20, Haberler


ARSLAN, RUS SENDİKACILARLA BİR ARAYA GELDİ


Genel Başkanımız Mahmut Arslan, konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamız ile Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası arasındaki ortak sendikal eğitim programı için Türkiye’de bulunan heyetle 6 Kasım 2019 tarihinde yemekli programda bir araya geldi.

Programa Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nikolai Vodianov ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ortak eğitim vesilesiyle iki sendikanın ilişkilerinin daha da artacağını belirterek, “Sizleri Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası ile karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı Türk ve Rus emekçilerine katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Tüm Rusya Devlet ve Kamu Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nikolai Vodianov, “Bizi ülkenize davet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Rusya ve Türkiye iki komşu ülkedir. Bu komşuluk ile hem ticari hem de sosyal ilişkilerimiz artmaktadır. Sendikalar arası iletişim çok önemlidir. Bu yüzden tüm dünyada sendikalar birbirleriyle hareket ettikçe daha güçlü olacaktır. İkili ilişkilerimizin ilerleyerek devam etmesini istiyoruz. Problemlerin çözümü için fikir paylaşımında bulunmalı ve ortak çözüm yolları üretmeliyiz” dedi.

Eğitim programından duydukları memnuniyeti dile getiren heyet, eğitim programı sayesinde HAK-İŞ’in bilgi birikimi ve deneyimlerinden önemli ölçüde faydalandıklarını söylediler.

Program, hediyeleşmenin ardından sona erdi.


HABERE AİT GÖRSELLER :

07 Kasım 2019 01:20, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu