STK’LARDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DESTEK ZİYARETİ

02 Mart 2020 13:29, Haberler


STK’LARDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DESTEK ZİYARETİ


Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın da aralarında bulunduğu STK temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ederek, Bahar Kalkanı Harekâtı’na desteklerini ifade ettiler.

Esenboğa Havalimanı Şeref Salonu’nda 2 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen ziyaret programına, HAK-İŞ’in yanı sıra Türkiye'nin önde gelen 30'a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

STK heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İdlib’te gerçekleşen hain saldırı dolayısıyla üzüntülerini dile getirdi ve baş sağlığı dileğinde bulundu. STK heyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgedeki mücadelesini ve Bahar Kalkanı Harekatı’nı desteklerini ifade ettiler. 

Kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 il merkezinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği önderliğinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yaptığı ortak açıklamayı anımsatarak, Türkiye’nin, Suriye sınırlarında ve özellikle İdlib’de tarihi bir mücadele verdiği bir dönemde gösterdikleri birlik ve beraberlik için sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür etti.

“Birbirimize Kenetlendiğimiz Sürece Bu Ülkenin Sırtını Yere Getirebilecek Hiçbir Güç Yoktur”

Ortak açıklamada; işçisinden işverenine, memurundan çiftçisine, esnafından sanayicisine kadar milletin her kesimini temsil eden sivil toplum kuruluşlarının bulunduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her zaman ifade ettiğim gibi, Türkiye’nin en büyük gücü, işte bu birliği, beraberliği, kardeşliği, dayanışmasıdır. Bizler böyle yumruk gibi bir arada olduğumuz, bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlendiğimiz sürece, Allah’ın izniyle, bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü mücadelenin vatan topraklarımızı ve özgürlüğümüzü koruma, bayrağımızı ve ezanımızı yaşatma, geleceğimize sahip çıkma mücadelesi olduğunu, işte buradaki fotoğrafla bir kez daha teyit etmiş bulunuyoruz. Ülkemizi terör örgütleriyle kuşatma, şehirlerimize gözünü diken rejimlerle tehdit etme, ekonomik tuzaklarla tökezletme peşinde olanlara inşallah aradıkları fırsatı vermeyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmayacak”

“15 Temmuz’da Ankara’da, İstanbul’da başaramadıklarını, Suriye üzerinden hayata geçirmeye çalışanları bir kez daha hüsrana uğratmakta kararlıyız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Hatırlarsanız, 15 Temmuz’un hemen ardından ne demiştik: ‘Başaramayacaksınız… Milletimizi bölemeyeceksiniz… Bayrağımızı indiremeyeceksiniz… Vatanımızı parçalayamayacaksanız… Ezanlarımızı susturamayacaksanız… Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz… Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız… Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz…’  Evet… Bugün de aynısını söylüyoruz.  Bu sabah itibarıyla şu ana kadar 135 tank, 22 zırhlı araç, 45 top, 44 çok namlulu roketatar, beş hava savunma rampası, 12 tanksavar, dört havan, 29 pikaba monteli uçaksavar, bir İHA, sekiz helikopter, 49 çeşitli araç, yedi mühimmat rampası, 24 zırhlı araç, dokuz mühimmat deposu olarak kullanılan bina, iki uçak, iki füze rampası ve bu arada son rakam 2557 rejime ait asker ve bunun yanında tabi ki orada yardımcı olarak onlarla beraber bu mücadelenin içinde olan kişiler, bunlar da etkisiz hâle getirildi, öldürüldü. Çünkü ‘şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak’ dedik. Bunların ‘bedelini ödeteceğiz’ dedik.”

“Sahada Askerimizle, Ticarette, Sanayide, Tarımda, Üretimde, Hizmette Saflarımızı Sıklaştırarak Yolumuza Devam Etmemiz Gerekiyor”

Sivil toplum kuruluşlarından beklentilerinin verilen mücadeleye kendi alanlarındaki gayretleriyle destek vermeleri olduğunu vurgulayan Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Şayet Türkiye’nin son 17 yılda diğer alanlarla birlikte savunma sanayiinde kat ettiği mesafe olmasaydı bugün böyle bir mücadeleyi çok daha zor şartlarda yürütmeye çalışıyor olacaktık. Çünkü birileri size silah, mühimmat göndersin de ondan sonra ben bu mücadeleyi yürüteyim derseniz, sizi geçmişte olduğu gibi yaya bırakırlar, böyle de yaptılar. Ama şimdi elhamdülillah biz bunları kendimiz üretiyoruz ve onlarla beraber de bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Kimsenin inayetine, desteğine, yardımına ihtiyaç duymadan harekâtlarımızı icra edebiliyorsak, bugüne kadar döktüğümüz terler, elde ettiğimiz neticeler sayesindedir. Artık bizim yerli İHA’larımız, SİHA’larımız var ve bütün bunlarla beraber de buralarda, evet icrai faaliyet yapıyoruz. Geleceğimize daha güvenle bakabilmek için sahada askerimizle, ticarette, sanayide, tarımda, üretimde, hizmette sizlerle saflarımızı daha sıklaştırarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Sizler daha çok çalışarak, daha çok üreterek, daha çok ihraç ederek, daha çok istihdam sağlayarak hem kendiniz daha çok kazanacak, hem de ülkemize daha çok kazandıracaksınız.”

Erdoğan, Allah’tan tüm şehitlerin şehadetini mübarek eylemesini, onları cennetiyle, cemaliyle müşerref kılmasını niyaz ederek, gazilere de şifalar temenni etti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temennimiz; bir an önce bu mücadeleyi zaferle neticelendirerek daha fazla kan dökülmesinin önüne geçmektir. Bunun için sahadaki mücadelemiz yanında tüm diplomatik kanalları kullanıyoruz. Bir kez daha Bahar Kalkanı Harekâtı’mıza destek verdiğiniz, şehitlerimizin acısına ortak olduğunuz, birliğimizi, beraberliğimizi teyit ettiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

HABERE AİT GÖRSELLER :

02 Mart 2020 13:29, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu