ARSLAN’DAN 696 SAYILI KHK İLE KADROYA GEÇEN EMEKÇİLERE MESAJ

30 Nisan 2020 17:39, Haberler


ARSLAN’DAN 696 SAYILI KHK İLE KADROYA GEÇEN EMEKÇİLERE MESAJ

“TİS SÜRECİNİN DERHAL BAŞLATILMASINI İSTİYORUZ”Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 696 sayılı KHK ile kadro alan emekçilerin 2 yıldır serbest toplu pazarlık haklarını kullanmak için sabırla beklediklerini ifade ederek “Artık bu işin sona ermesini istiyorsunuz. Sabırla, azimle, kararlılıkla bunu bekliyoruz. Çok zorlu süreçlerden geçtik. Ancak yılmadık, vazgeçmedik. 31.12.2020 yılından geçerli Toplu İş Sözleşmesi sürecinin yaşadığımız Covid-19 salgını nedeni ile öne çekilmesini ve TİS süreçlerinin derhal başlatılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 696 sayılı KHK ile kadro alan emekçilere yönelik mesajında şunları kaydetti:

“696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadro alan aziz emekçi kardeşlerim, 

Yaklaşık 2 yıldır serbest toplu pazarlık hakkınızı kullanmak için sabırla bekliyor, artık bu işin sona ermesini istiyorsunuz.

Biz de sabırla, azimle, kararlılıkla bunu bekliyoruz. Çok zorlu süreçlerden geçtik. Ancak yılmadık. Vazgeçmedik. Sabırla, azimle mücadelemizi sürdürdük. 31.12.2020 yılından geçerli Toplu İş Sözleşmesi sürecinin yaşadığımız Covid-19 salgını nedeni ile öne çekilmesini ve TİS süreçlerinin derhal başlatılmasını istiyoruz. En azından yerel yönetimler için 30.6.2020 tarihi olarak belirtilen TİS süreci ile birleştirilmesini ve TİS’ler için bir an önce kamu işveren sendikasına yetki verilerek, toplu sözleşmelerin imzalanmasını istiyoruz.

Değerli mücadele arkadaşlarım,

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü vesilesiyle bu talebimizi bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz. 

Kamunun her alanında çok zor şartlarda çalışan, ücretlerini serbest toplu pazarlıkla artırma imkanı bulamadığımız emekçi kardeşlerimizin bekleyişi artık bitsin istiyoruz. Toplu İş Sözleşmelerimizi imzalama hakkımızı bir an önce almak istiyoruz. Sabırla, umutla, toplu sözleşmesini bekleyen yüzbinlerce emekçi kardeşimizin artık yüzü gülsün istiyoruz. 

Aziz emekçi kardeşlerim. 

Nasıl ki ÖSP Projesini yerle bir ettiysek, nasıl ki olmaz denilen kadrolarımızı aldıysak, hiç endişeniz olmasın, serbest toplu pazarlık hakkımıza en kısa zamanda kavuşup, TİS’lerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar bize güvendiniz. Bize destek verdiniz. Büyük başarılara birlikte imza attık. Artık sözleşme zamanı.

En kısa zamanda sizler adına Toplu İş Sözleşmeleri imzalamak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na buradan bir kez daha çağrı yapıyoruz. 1 Mayıs münasebetiyle bir kez daha çağrımızı yineliyoruz. TİS hakkımızı derhal kullanmak istiyoruz. 

Kardeşlerim, 

Bugüne kadar birlikte yürüdük. Birlikte mücadele ettik ve birlikte başardık. Toplu iş sözleşmesi mücadelemizi de birlikte başaracağız.

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun. 

Yolunuz ve yolumuz açık olsun. 

Ramazanınız mübarek olsun, hepinizi Konfederasyonumuz adına saygıyla, muhabbetle, hürmetle selamlıyorum, saygılar sunuyorum.”


HABERE AİT GÖRSELLER :

30 Nisan 2020 17:39, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu