HAK-İŞ’TEN EMEK TEMALI FOTOĞRAF YARIŞMASI

19 Temmuz 2020 10:30, Basın


HAK-İŞ’TEN EMEK TEMALI FOTOĞRAF YARIŞMASI

ARSLAN: “FOTOĞRAFÇILARIN KADRAJINI EMEĞE ÇEVİRMESİNİ BEKLİYORUZ”


Türkiye’de emeğin en büyük temsilcilerinden olan HAK-İŞ Konfederasyonu, “emeğin ve emekçinin” görünürlüğünün artırılması amacıyla “Emek” temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi tarafından gerçekleştirilen ve son başvuru tarihi 30 Eylül 2020 olan yarışmaya, www.hakisemekfotograflari.org.tr  web sitesinden başvuruda bulunabilecek. 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kültür Sanat Komitemiz aracılığıyla artan bir etkinlikle kültür-sanat çalışmalarımızı sürdürüyor, kültür ve sanat ile sendikal hareketin içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Fotoğraf sanatçılarının, fotoğrafa gönül verenlerin kadrajını emeğe çevirmesini, emek temalı fotoğraflarını bekliyoruz” dedi. 

HAK-İŞ “EMEK” Temalı Fotoğraf Yarışması ile emekçilerin çalışma koşulları, emeğin Türkiye’deki ve dünyadaki önemi, çalışma hayatındaki sorunların sanat aracılığıyla toplumumuza aktarılması amaçlanıyor. Amatör veya profesyonel olarak fotoğraf sanatıyla ilgilenenlerin, fotoğraf yarışmamız vesilesiyle “EMEK” temasını çalışmalarının merkezine almaları ve sanatsal bakış açısıyla önemli çalışmalara imza atmaları beklenmektedir. 

HAK-İŞ Emek Temalı Fotoğraf Yarışmasına, renkli veya Siyah-Beyaz kategorisinde fotoğraflar katılabilecek. Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecek. Yarışmaya, cep telefonu ve profesyonel kamera ile çekilen fotoğraflar ile başvuruda bulunulabilecek. Cep telefonu ve profesyonel kamera ile çekilen fotoğraflar aynı kategoride değerlendirilecek, temel öncelik “EMEK” teması olacak.  

www.hakisemekfotograflari.org.tr internet sitesine yarışmacı girişinden kayıt yaptırarak başvuruda bulunulan HAK-İŞ Emek Temalı Fotoğraf Yarışmasına, başvurular 30 Eylül 2020 tarihinde sona erecek. 

Arslan: “Fotoğrafçıların Kadrajını Emeğe Çevirmesini Bekliyoruz”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Kültür Sanat Komitemiz aracılığıyla artan bir etkinlikle kültür-sanat çalışmalarımızı sürdürüyor, kültür ve sanat ile sendikal hareketin içselleştirilmesi ve yaygınlaştırılması için çalışıyoruz. Merkezinde emek olan, kısa film yarışmamızla, Ebru etkinliğimizle, fotoğraf yarışmamızla, sendikal harekette, emek hareketinde bir sanat damarı açmaya çalışıyoruz. Yaptığımız işlerde de büyük başarılara imza atıyoruz. Bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirdiğimiz ve gelenekselleşen Emeğe Saygı temalı kısa film yarışmamızla dünya genelinde bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Emek temalı fotoğraf yarışmamızla da fotoğraf sanatçılarının, fotoğrafa gönül verenlerin kadrajını emeğe çevirmesini, emek temalı fotoğraflarını bekliyoruz” dedi. 

HABERE AİT GÖRSELLER :

19 Temmuz 2020 10:30, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu