YEMEN’DEKİ MAZLUMLARIN UMUT IŞIĞI OLDUK

20 Ağustos 2020 13:50, Basın


YEMEN’DEKİ MAZLUMLARIN UMUT IŞIĞI OLDUK


HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, Yemen’de yaşanan iç karışıklık ve savaş ortamı sebebiyle mağdur olan 22 milyon insana Kurban Bayramı öncesinde yardım ulaştırmak amacıyla “Yemene Merhamet İnsanlığa Rahmet Derneği” tarafından İstanbul Valiliği’nin izni ile yürütülen yardım kampanyasına tüm teşkilatımızla birlikte destek vererek Yemen’deki mazlum ve mağdurun umut ışığı olduk.


2015 yılından beri çatışmaların devam ettiği, kan ve gözyaşının dinmediği Yemen’deki halkın yüzünü Kurban Bayramı öncesinde yaptığımız gıda dağıtımı, sıcak yemek dağıtımı ve su dağıtımı bağışlarımızla bir nebze olsun dindirmeye çalıştık. Yetimlerin, dulların, yerlerinden edilmiş yoksulların kalplerine bir nebze neşe ve mutluluk vermeyi başardık.

Taiz şehrinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine 100 adet gıda kolisi ulaştırdık. 700’den fazla ihtiyaç sahibi aile bu yardımdan faydalandı.

Taiz şehrinde yaşamını sürdüren 440 kişiye temiz su ulaştırarak Yemen’deki mağdur halkın susuzluğunu bir nebze olsun giderme gayreti içerisinde olduk. 88 araba su ile 440 ton su dağıttık. 2 bin 640’dan fazla ailenin temiz suya erişmesini sağladık.

Marip şehrinde aşevlerinde gerçekleştirdiğimiz sıcak yemek dağıtımı yardımlarımızla 1900 aileye yemek ulaştırarak Yemen halkının açlığını bir nebze de olsa dindirme gayreti içerisinde olduk. 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kurban Bayramı öncesinde Yemen halkının umut ışığı olmanın önemini vurgulayarak, “Çoluk çocuk genç yaşlı herkesi yaptığımız yardımlarla mutlu ettik, yüzlerini güldürmeyi başardık” dedi.

Arslan, “Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımız, üyelerimiz ve tüm teşkilatımız tarafından toplanan yardımlarla, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi Yemen halkına erzak ve gıda yardımları ulaştırmış olmanın, Yemen halkının yüzünü bir parça da olsa güldürmenin verdiği mutluluğu yaşıyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurların yanında olmayı hem insani hem de vicdani bir görev olarak görmeye ve bu anlamda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Arslan, “İstanbul Valiliği’nin izniyle Yemen’deki mazlum ve mağdur halk için toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Yemene Merhamet İnsanlığa Rahmet Derneği’ne gerçekleştirdikleri başarılı ve anlamlı organizasyondan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

HABERE AİT GÖRSELLER :

20 Ağustos 2020 13:50, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu