ARSLAN’DAN HAZİNE VE MALİYE BAKANI ELVAN’A ZİYARET

21 Aralık 2020 13:56, Haberler


ARSLAN’DAN HAZİNE VE MALİYE BAKANI ELVAN’A ZİYARET


Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 21 Aralık 2020 tarihinde beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Mehmet Şahin ile Genel Sekreter Yardımcılarımız Eda Güner ve Erdoğan Serdengeçti yer aldı.

Ziyaret programında Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanımızın ekonomi ve hukuk alanında başlattığı reforma ilişkin Konfederasyonumuz tarafından hazırlanan sendikal mevzuat, COVID-19 süreci ve çalışma hayatına ilişkin taleplerimizin yer aldığı HAK-İŞ Konfederasyonu Raporunu Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a takdim etti.

Arslan, toplantı kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a raporun içeriğiyle alakalı ayrıntılı bir bilgilendirme yaptı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, hükümetimizin hukuk ve ekonomi alanında yeni bir atılım yapmasını çok önemli bulduklarını belirterek, “Hükümetimizin salgın dönemi boyunca aldığı tedbirleri, politikaları ve reformları önemsiyoruz” diye konuştu.

Toplantıda, toplumun tüm kesimleriyle yakın diyalog ve işbirliği halinde yeni reformların hayata geçirilmesini çok önemsediklerini vurgulayan Arslan, “Sorunların sosyal diyalog temelinde çözümünü önemsiyoruz. Görüşmelerin düzenli olarak devam etmesini istiyoruz” dedi.

Arslan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere,  emeği geçen tüm bakanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretin ardından Arslan, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a, HAK-İŞ tarafından Hatay Ormanları Ağaçlandırma Arazisine, adına yapılan fidan bağışı sertifikasını takdim etti.

HABERE AİT GÖRSELLER :

21 Aralık 2020 13:56, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu