ÇALIŞMA HAYATININ SORUNLARINI RAPORLARLA HÜKÜMETE SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

17 Ocak 2021 10:30, Basın


ÇALIŞMA HAYATININ SORUNLARINI RAPORLARLA HÜKÜMETE SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ 


HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, çalışma hayatının güncel sorunlarına ilişkin hazırladığı raporları hükümete sunmaya devam ediyor. Çalışanları yakından ilgilendiren pek çok konuya ilişkin hazırlanan raporlar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK başta olmak üzere ilgili bakanlara sunuldu. 

Bu çerçevede, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan imzasıyla gönderilen raporlarda, ekonomi ve hukuk reformu kapsamında yeni anayasa başta olmak üzere 696 sayılı KHK düzenlemesi yapılırken kadro dışı kalan işçilerin kadro almaları,  696 sayılı KHK düzenlemesinin ardından baraj altında kalan sendikaların mağduriyetlerinin giderilmesi, mültecilere yönelik önerilerimiz, kamuda çalışan mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü, kayıtdışı istihdamın giderilmesine yönelik önerilerimiz, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve emekli aylıklarının düşüklüğünün giderilmesi gibi çalışma hayatının güncel konularına ilişkin tespit ve önerilere yer verildi. 

Arslan, “Taleplerimizin Dikkate Alınmasını Bekliyoruz”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “HAK-İŞ olarak çalışanların sorunlarının çözülmesi konusunda bütün gücümüzle her platformda çalışmaya devam ediyoruz. Çalışanları yakından ilgilendiren ve büyük bir heyecanla çözülmesini bekledikleri konuları masaya yatırdık. Sorunları tespit ettik, önerilerimizi hazırladık. Hukuk ve ekonomi alanında reform hazırlıkları yapan hükümetimize ve ilgili bakanlarımıza bu raporlarımızı sunmayı sürdürüyoruz. HAK-İŞ olarak, yapılacak olan hukuk ve yargı reformunda çalışanların sorunlarının çözümü konusunda adımların atılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz” dedi. 

Arslan, 696 sayılı KHK ile kadroya geçişi yapılan işçilerin hakları için yürüttükleri mücadelenin yanı sıra farklı gerekçelerle kadro kapsamı dışında kalan işçiler için de mücadeleye devam ettiklerini belirterek, “Kadro düzenlemesi dışında kalarak mağduriyet yaşayan işçilerin kadro alması talebimizi her platformda dile getiriyoruz” dedi.

HABERE AİT GÖRSELLER :

17 Ocak 2021 10:30, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu