ACIMIZ BÜYÜK ÜYEMİZ NECLA DEMİRBAŞ'I KADIN CİNAYETİNE KURBAN VERDİK

28 Mart 2021 12:12, Haberler


ACIMIZ BÜYÜK

ÜYEMİZ NECLA DEMİRBAŞ'I KADIN CİNAYETİNE KURBAN VERDİK 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Nişanlısı tarafından alçakça silahlı saldırıya uğraması sonucu gencecik yaşta hayattan koparılan üyemiz Necla Demirbaş'ın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu saldırıyı bütün kadınlara, hatta bütün insanlığa yapılmış kabul ediyoruz. Kadına yönelik şiddete artık dur demeliyiz. Bir daha Neclalar, Ayşeler, Fatmalar artık ölmesin diyoruz" dedi. 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Aydın Devlet Hastanesi temizlik birimi elemanı Öz Sağlık-İş Sendikamızın Üyesi  Necla Demirbaş'ın uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Öz Sağlık-İş Sendikamızın Üyesi bir yol arkadaşımızı malesef kadına yönelik şiddete kurban verdik. Aydın Devlet Hastanesi temizlik birimi elemanı Öz Sağlık-İş Sendikamızın Üyesi  Necla Demirbaş, Temmuz ayında düğün yapmayı planladığı nişanlısı tarafından ayrılmak istemesi nedeniyle alçakça silahlı saldırıya uğradı. Demirbaş, alçakça saldırı sonucu gencecik yaşta hayatta veda etti. 

Alınteri ile ekmeğinin, aşının mücadelesini veren Necla Demirbaş kardeşimiz, hunharca, kalleşçe hayattan koparılmayı asla hak etmedi. Bu saldırıyı bütün kadınlara, hatta bütün insanlığa yapılmış kabul ediyoruz. Haksız yere bir insanı öldüreni, bütün insanlığı öldürmüş kabul eden bir inanca sahip olan bu milletin içinden böyle katillerin çıkmış olmasını anlamak, anlatmak mümkün değil. Kadına yönelik şiddete artık dur demeliyiz. Bir daha Neclalar, Ayşeler, Fatmalar artık ölmesin diyoruz. 

Kadına yönelik şiddet, hangi koşullar altında yaşanırsa yaşansın asla meşru kabul edilemez. Kadına yönelik şiddetin hiçbir şekilde bahanesi ya da affı yoktur. Kadına yönelik şiddetle mücadele konusu bir insanlık meselesidir. Hiçbir ideolojiye, düşünceye, bakış açısına, renge, dile, dine bağlı değildir. Bu konuya insanlık penceresinden bakmalı, şiddetin her türlüsüne hep birlikte dur demeliyiz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak kadına yönelik şiddete asla toleransımız olmadığını bir kez daha ifade ediyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı dik duruşumuzu devam ettiriyor ve şiddetle mücadele konusunda kararlılığımızı her platformda dile getiriyoruz. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artarak devam eden, kadın cinayetlerine, şiddete, istismara, eşitsizliğe, ayrımcılığa, yoksulluğa ve güvencesizliğe karşı hepbirlikte dur demeliyiz.

Konfederasyonumuza bağlı Öz Sağlık-İş Sendikamız üyesi Necla Demirbaş'ın uğradığı canice saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyor, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Merhume Necla Demirbaş kardeşimize yüce Allah'tan rahmet, Demirbaş ailesine, sevenlerine, Öz Sağlık-İş camiamıza başsağlığı diliyoruz.  Emek hareketinin başı sağ olsun.”


HABERE AİT GÖRSELLER :

28 Mart 2021 12:12, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu