YILDIZ, ARAMA ve KURTARMA EĞİTİMİ ALAN KURSİYERLERLE BİRARAYA GELDİ

15 Ekim 2021 18:27, Haberler


YILDIZ, ARAMA ve KURTARMA EĞİTİMİ ALAN KURSİYERLERLE BİRARAYA GELDİ 

Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız, Afetle Mücadelede Çalışanlara Yetkinlik Kazandırılması; HAK Arama ve Kurtarma/Umut Timi Kurulması Projemizin ikinci eğitimlerine katılan üyelerimizle eğitimlerin son gününde bir araya geldi.

Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız, 15 Ekim 2021 tarihinde AFAD Ankara İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitimlerin son gününde uygulamalı tatbikatı izleyerek, eğitimlere katılan üyelerimizi tebrik etti. 

Yıldız, tatbikat sonrası üyelerimizle bir araya gelerek, “Bildiğiniz üzere 2021 yılı İçişleri Bakanlığımız tarafından Türkiye'de Afet Eğitim Yılı ilan edildi. Her an bir afetle karşılaşma durumunda yapılması gerekenler ve arama-kurtarma faaliyetleri konusunda üyelerimizin Afet Farkındalık eğitimi alabilmesi için HAK-İŞ Konfederasyonumuz AFAD'la ikili işbirliği protokolü imzaladı. HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın talimatlarıyla kurulan HAK Arama ve Kurtarma / Umut Timi olarak ikinci grup eğitimlerimiz bugün tamamlanmış bulunuyor. Proje kapsamında 81 ilimizden oluşan toplam 6 grupta 120 üyemize eğitim verilecek. Eğitimlere katılan bütün kursiyerlerimizi, projeyi yürüten Afet Komitemizi tebrik ediyor, ülkemizin geleceği için önemli bir sorumluluk aldıklarını belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Bir hafta süren eğitim programında kursiyerlerimize eğitmenler tarafından, başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak arama kurtarma işlemleri hakkında uygulamalı eğitimler verildi.


15 Ekim 2021 18:27, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu