ARSLAN: “TÜRKİYE TARİHİ BİR SEÇİME GİDİYOR”

09 Nisan 2023 13:32, BasınARSLAN: “TÜRKİYE TARİHİ BİR SEÇİME GİDİYOR”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin tarihi bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Bu seçim, Türkiye’yi geriye götürme çabaları ile terörün yeniden ortaya çıkmasına karşı istikrarın; kardeşliğin, huzur ve güven ortamının devamı arasında olacaktır. HAK-İŞ olarak, milletimizin ferasetine ve sağduyusuna güveniyoruz. Milletimiz, 14 Mayıs’ta sandık başına giderek ülkemizin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için engin iradesini ortaya koyacaktır” dedi. 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

“14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri tarihi bir öneme sahiptir. Çünkü bu seçim, Türkiye’yi geriye götürme çabaları ile terörün yeniden ortaya çıkmasına karşı istikrarın; kardeşliğin, huzur ve güven ortamının devamı arasında olacaktır.

Ülkemizin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. HAK-İŞ olarak, bu ülkenin potansiyeline, gücüne, imkânlarına ve bu topraklarının bereketine güveniyoruz.  Bu ülkeyi bize emanet edenlerin emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağız. 

Ülkemizin birliği, beraberliği ve üniter yapısı bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Şartlar ne olursa olsun asla ülkemiz üzerinde hesap yapanların oyunlarına izin vermeyeceğiz. Bizim yerimiz, iradelerini Kandil’e Pensilvanya’ya teslim edenlerin yanı değil PKK ve FETÖ terör örgütlerini yok etmek için bütün imkanlarıyla mücadele edenlerin, yani milletin yanıdır. Bizim yerimiz, ülkemizin güneyinde bir kukla devlet kurarak ülkemizi bölmek isteyen ihanet odaklarının yanı değil, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak; bölgemizde etkin güçlü ve oyun kurucu bir devlet olması için mücadele eden vatanseverlerin yanıdır. 

HAK-İŞ olarak, milletimizin ferasetine ve sağduyusuna güveniyoruz. Milletimiz, 14 Mayıs’ta sandık başına giderek ülkemizin geleceği, istikrarı, huzur ve güveni için engin iradesini ortaya koyacaktır. 

 “Filistin Türkiye’nin Milli Meselesidir”

Filistin meselesi bizim için dış politika meselesi değildir.  Filistin Türkiye’nin milli meselesidir. Kudüs bizim için sıradan bir şehir değildir, ilk kıblemizdir. Mescid-i Aksa müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs insanlık için önemli bir barış şehridir. Çünkü Kudüs tüm dinler için kutsaldır. Kudüs’e yapılan saldırı ve işgal bizim ülkemize saldırmak demektir. İsrail’in işgalci bir devlet olduğunu HAK-İŞ olarak her fırsatta söylüyoruz. Başkenti Kudüs olan özgür ve bağımsız bir Filistin devleti kurulana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Mübarek Ramazan günü Mescid-i Aksa’nın siyonistler tarafından kirletilmesini asla kabul edemeyiz. Filistinli kardeşlerimizin Mescid-i Aksa’ya girişini yasaklayan siyonist devleti lanetliyoruz. Saldırıları kınıyoruz, lanetliyoruz ve işgalci devletin çekilmesini istiyoruz.”


HABERE AİT GÖRSELLER :

09 Nisan 2023 13:32, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu