DEPREM BÖLGESİNİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

26 Haziran 2023 11:45, Basın


“DEPREM BÖLGESİNİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Kurban Bayramını depremde kaybettiğimiz canlarımızın hüznüyle ama yaralarımızı birlikte sarmanın umuduyla geçireceğiz. Birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı bayramlarda yaralarımızı birlikte sarmak için seferber olmaya devam edeceğiz. Depremde yaşadığımız acıları paylaşarak azaltacağız” dedi. 

 

Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, deprem bölgesindeki kardeşlerimizi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bütün gücümüz ve imkanlarımızla, üyelerimizden aldığımız güçle ve dayanışma duygularıyla bir elimizin hep deprem bölgesinde olacağını bir kez daha ifade ediyoruz” dedi. 

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

 

“HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, tüm üyelerimizin, çalışanların, emek hareketinin ve İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz. 

Kurban Bayramını Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde kaybettiğimiz canlarımızın hüznüyle ama yaralarımızı birlikte sarmanın umuduyla geçireceğiz. Birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun yaşandığı bayramlarda yaralarımızı birlikte sarmak için seferber olmaya devam edeceğiz. Depremde yaşadığımız acıları paylaşarak azaltacağız. HAK-İŞ olarak, deprem bölgesindeki kardeşlerimizi, ‘Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız’ diyoruz. Bütün gücümüzle ve sendikalarımızla birlikte depremzede kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. 

HAK-İŞ olarak hem bir sendikal örgüt olmanın gereklerini yerine getirip çalışma hayatındaki problem ve sorunların çözümünde aktör olurken, bir yandan da sivil toplum kuruluşu olmamızın omzumuzdaki ağırlığının farkında olarak toplum yararına önemli işler yapmaya devam ediyoruz. Nerede bir mağdur ve mazlum varsa HAK-İŞ olarak yanında olmaya, bütün imkanlarımızı seferber etmeye gayret ediyoruz. 

HAK-İŞ olarak, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin olduğu ilk andan itibaren bütün gücümüzle ve sendikalarımızla birlikte devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Türkiye’de ve dünyada işçi sendikalarında bir ilk olan HAK Arama ve Kurtarma Umut Timi Ekibimiz bir ay süren çalışmalarında birçok vatandaşımızı enkazdan canlı olarak kurtarmayı başardı. 

Bu çalışmalarımızın yanı sıra Olağanüstü Başkanlar Kurulumuzda aldığımız kararlar neticesinde bölgede ihtiyaç duyulan battaniye; uyku tulumu, çadır, katalitik soba ve jeneratörleri tırlarımıza yükleyerek bölgeye sevkiyatını gerçekleştirdik. AFAD ve devletimizin tüm kuruluşları ile irtibat halinde bölgeye ve bölgedeki 100 bin üyemize 260 Milyon TL’nin üzerinde yardım yaptık. Depremden etkilenen kadın üyelerimize ve üyelerimizin eşlerine yönelik kadın hijyen seti ve çamaşırdan oluşan yardım tırlarımızı bölgeye göndererek dağıtımını bizzat gerçekleştirdik.

Depremin etkilediği alan düşünüldüğünde, ülkemizin bütün imkanları seferber edilse dahi ortaya çıkan durum ile mücadelenin ne kadar zor olduğunun farkındayız. Bugün de Kurban Bayramı vesilesi ile paylaşmanın, pay etmenin önemini bilerek yaraların sarılması adına depremzede kardeşlerimizle destek olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. 

Bize düşen depremzede kardeşlerimiz ile dayanışmamızı daha fazla pekiştirmek ve travmaları atlatmaları için çaba sarf etmek, ihtiyaçlarını karşılamak, işyerlerinde üretime ve hizmete devam etmelerini sağlamaktır.

HAK-İŞ olarak, Türkiye’nin imkânlarına, kaynaklarına, potansiyeli ve gücüne güveniyoruz. Bugüne kadar her türlü zorluğu aştığımız gibi bundan sonra da içinde bulunduğumuz zorlukların birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde aşılacağına inanıyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, deprem bölgesindeki kardeşlerimizi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bütün gücümüz ve imkanlarımızla, üyelerimizden aldığımız güçle ve dayanışma duygularıyla bir elimizin hep deprem bölgesinde olacağını bir kez daha ifade ediyoruz. 

Depremde kaybettiğimiz canlarımıza yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, depremzede kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tüm depremzede kardeşlerimizin, üyelerimizin, çalışanların, emek hareketinin ve bütün İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın temennisiyle sağlık, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde nice bayramlara ulaşmayı diliyoruz.”

HABERE AİT GÖRSELLER :

26 Haziran 2023 11:45, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu