SEÇİM SONUÇLARI ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

01 Nisan 2024 11:17, Basın


SEÇİM SONUÇLARI ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN 

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, “Türkiye önemli bir seçimi daha başarılı bir şekilde geride bıraktı. Seçimler sırasında münferit olaylar dışında herhangi bir sorun yaşanmaması, seçimlerin barış ve huzur ortamında büyük bir olgunluk içinde gerçekleştirilmiş olması memnuniyet vericidir. Seçimlerin tamamlanmasının ardından Türkiye artık kendi gündemine dönmeli, ekonomi ve çalışma hayatına ilişkin çalışanların ve halkın talep ve beklentilerini dikkate alan politikalar hayata geçirilmelidir” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, seçim sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye önemli bir seçimi daha başarılı bir şekilde geride bırakmıştır. Seçimler sırasında münferit bazı olaylar dışında büyük sorunların yaşanmaması, seçimlerin barış ve huzur ortamında, büyük bir olgunluk içinde ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmiş olması memnuniyet vericidir. Seçimlere katılım oranı önceki dönemlere göre nispeten düşük kalmıştır. Seçmen sandığa gitmeyerek siyasi partilere bir mesaj vermiştir. Siyasi partilerin bu mesajı iyi değerlendirmesini, halkın sandığa ve siyasete olan güvenini yeniden tesis etmesi, ülkemizin demokrasisi açısından önem taşımaktadır. 

Bütün siyasi partiler ve adaylar seçim sürecinde yoğun bir propaganda çalışması yaptı. Kampanya döneminde herkes projelerini ortaya koydu, çok çeşitli vaatlerde bulundu. Halkımız, büyük bir olgunluk içinde sandığa giderek, partilerin ve adayların ortaya koydukları projelerine ve vaatlerine göre son sözü söyledi. Türkiye güçlü demokrasisini bir kez daha ispat etmiştir. Türkiye’nin geleceğini demokratik seçimlerin belirlediği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

 Seçim sürecinde ekonomi en belirleyici faktörlerin başında gelmiştir. Seçim sürecinin tamamlanmasının ardından Türkiye artık kendi gündemine dönmelidir. Başta ekonomi ve çalışma hayatına ilişkin olmak üzere çalışanların ve halkın talep ve beklentilerini dikkate alan politikalar hayata geçirilmelidir. Bugün itibariyle, seçim meydanlarında yapılan tartışmalar geride bırakılmalı, adaylar ve siyasi partiler daha sorumlu davranmalıdır. 

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, yerel yönetimleri demokrasinin olmazsa olmazı kabul ediyoruz. İnsanın doğumundan ölümüne kadar her anında yanında bulunan ve hizmet götüren yerel yönetimler, kent bilincinin oluşmasında ve vatandaşlara doğrudan ulaşmada en önemli unsurdur. Seçilen yerel yöneticilerin öncelikle kentin ‘İnsan, Emek ve Çevre’ olduğu bilinciyle, emek ve çevre yoğun bir planlamayla yeni dönemi organize etmelerini bekliyoruz.

Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diler, seçilen belediye başkanlarımıza başarılar dileriz.”
HABERE AİT GÖRSELLER :

01 Nisan 2024 11:17, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu