ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN "İSRAİL’İN ZULMÜNE DİRENEN GAZZE’Lİ ve FİLİSTİNLİ ANNELER BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ANNELERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

12 Mayıs 2024 10:50, Basın


ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN 

"İSRAİL’İN ZULMÜNE DİRENEN GAZZE’Lİ ve FİLİSTİNLİ ANNELER BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ANNELERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Saygı, sevgi ve merhametini koşulsuz veren, geleceğimizin teminatı annelerimizin, kahraman Mehmetçiğimizin kahraman annelerinin, Filistin ve Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun baskı ve  zulme karşı direnen onurlu annelerimizin gününü kutluyoruz” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Anneler Günü Dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 “Toplumun temelini oluşturan ailedir. Ailelerin ana unsuru ise annelerdir. Gelecek nesilleri yetiştiren anneler toplumumuza yön vermektedir. Annelerimiz geleceğimizin teminatı ve baş mimarlarıdır. Onlara, hayatımız boyunca saygı ve büyük bir hürmetle yaklaşmak en öncelikli vazifelerimiz arasında yer almalıdır.

Maalesef, dünya genelinde ve ülkemizde kadınlar ve anneler hala birçok sorunla karşı karşıyadır.

Dünya genelinde savaşlar, baskıcı yönetimler ve yoksulluk gibi sorunlarla mücadele eden annelerin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. İsrail'in zulmüne karşı direnen Gazzeli ve Filistinli anneleri de unutmadık, her gün bomba sesleri ile güne uyanan annelerin ve çocukların acılarını tüm kalbimizle derinden hissediyoruz. Onların çocuklarının geleceği için gösterdikleri cesaret ve direnişi takdir ediyor, yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Başta İsrail olmak üzere, İsrail’i destekleyen diğer ülkelerin bu katliama artık son vermesini istiyoruz. Filistin ve Gazze’de yaşanan katliamlara karşı tüm dünyaya haykırıyoruz. Yeter, bitsin artık bu zulüm diyoruz. İsrail’e karşı onuruyla, başı dik, göğsünü siper eden Gazze’li ve Filistinli annelerin anneler gününü kutluyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, kadınların istihdamda daha fazla yer alması, hamilelik ve doğum sonrası dönemde iş güvencesinin sağlanması gibi konularda daha etkili politikaların hayata geçirilmesi gerektiğini yineliyoruz.

Engelli çocukları veya bakıma ihtiyaç duyan yakınları olan çalışan annelerin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla devlet tarafından daha etkin politikaların hayata geçirilmesi gerekmektedir. Erişilebilir, uygun fiyatlı ve kaliteli, çocuk; engelli ve yaşlı bakımı ile ev içi hizmetlerin yaygınlaştırılması gerekmektedir. Ebeveyn izni uygulaması genişletilmeli ve çocuk bakımı konusunda aile ve sosyal yardım sigorta kolu kurularak yeni bir model oluşturulmalıdır.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, ebediyete irtihal etmiş annelerimizi rahmetle anıyoruz. Kahraman Mehmetçiğimizin kahraman analarına, Filistin ve Gazze başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun baskı ve  zulme karşı direnen onurlu analara saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz." 


HABERE AİT GÖRSELLER :

12 Mayıs 2024 10:50, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu