ARSLAN, ÜÇLÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDI

11 Kasım 2013 14:00, Haberler


ARSLAN, ÜÇLÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDI

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 11 Kasım 2013 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında toplanan Üçlü Danışma Kurulu’na katıldı. 

 

Üçlü Danışma Kuruluna Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİSK Başkanı Tuğrul Kudatgobilik ile bürokratlar ve uzmanlar katıldı.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Üçlü Danışma Kurulu toplantısında taşeron işçilerin, taşeron işverenlerin, iş dünyasının ve işçi sendikalarının taleplerini özet bir metne dönüştüren takdimi taraflara yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

 

"Şöyle bir noktaya gelindi. Özetlenen bu konuların teknik boyutu önemli. Üzerinden teknik düzeyde çalışmamız gerektiğiyle ilgili bir ittifak oluştu. Taraflarla teknik heyet bu hafta içerisinde, bizde tekrar en kısa zaman içerisinde bir kez daha bir araya gelip, burada özetlenen bilgilerin uzlaşmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini, hangi konularda uzlaşmaya dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği konusunu birlikte netleştirmiş olacağız. Bugün çok verimli çok düzeyli bir toplantıyı taraflarla gerçekleştirdik."

 

Çelik, bugüne kadar tüm kesimlerden kendilerine gelen taleplerin bir özet şekline dönüştürüldüğünü belirterek, bunların yasal bir düzenlemeye nasıl uyarlanacağına yönelik çalışma yaptıklarını söyledi. Üzerinde görüştükleri söz konusu taslağın işçi, işveren ya da hükümetin bir taslağı olmadığını vurgulayan Çelik, "Bu tüm söylenenlerin özetlendiği bir taslak. Bunun üzerinden bir çalışmanın doğru olacağı konusunda değerlendirmelerden çıkan bir neticeyi sizlerle paylaşmış oluyoruz. Umuyorum ki kısa süre içerisinde yapacağımız bir toplantıda nerelerde uzlaştık, nerelerde uzlaşmadık bunlar daha da netlik kazanacak" diye konuştu.

 

 

 

 

HABERE AİT GÖRSELLER :

11 Kasım 2013 14:00, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu