30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 94. YILI ZAFER BAYRAMINI KUTLUYORUZ

29 Ağustos 2016 14:00, Basın


30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 94. YILI ZAFER BAYRAMINI KUTLUYORUZ

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Son günlerde Diyarbakır, Van, Bitlis, Elazığ, Gaziantep ve Cizre’de yaşanan olaylar 15 Temmuz’un ve hain şer şebekelerinin işbaşında olduğunu gösteriyor. Ülkemizin huzurunu ve istikrarını bozmak isteyenlere, toplumda bir gerilim ve kutuplaşma yaratmak isteyenlere karşı milli birlik ve dayanışma ruhu ile milletimiz gereken karşılığı vermektedir. Türkiye halkı, birlik ve bütünlük içinde barış ve huzurun sağlanması, demokrasi ve özgürlük ortamının gelişmesi için çalışmaya devam edecektir” dedi.

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

 

"Bugün 30 Ağustos zaferinin 94. Yılı…

 

30 Ağustos Anadolu’muzun düşman işgalinden kurtuluşunun, ülkemiz ve milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünün sembol günlerinden birisi, toplumsal birlik ve dayanışmamızın bir göstergesidir.

 

30 Ağustos, İstiklâl mücadelemizin zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimizin temellerinin inşa edildiği, tarihten silinmek istenen bir milletin direniş ve dirilişinin yükseldiği ve tüm ezilen milletlere moral ve heyecan kaynağı olduğu bir gündür. Geçmişi zaferlerle dolu milletimiz 15 Temmuz’da yeni bir zafer kazandı. Tek vücut halinde hareket ederek, tarihte destanlar yazan bir millet, 15 Temmuz’da da büyük bedeller ödeyerek yeni bir destan yazdı. Hainlerin doğrulttuğu namluların karşısına göğsünü siper etti. Tek derdi “vatan” olan bir millet, milli bir davada hainlere karşı tek yürek oldu. Vatanına ve bayrağına sahip çıktı. Şanlı tarihi destanlarla dolu olan bu millet, ülkemizde; bölgemizde ve tüm dünyada, barış, özgürlük ve istikrarın güvencesi olmaya devam etmektedir.

 

Ancak, bu barış, özgürlük ve istikrar ortamını bozmaya yönelik terör saldırıları son günlerde artarak devam etmektedir. Son günlerde Diyarbakır, Van, Bitlis, Elazığ, Gaziantep ve Cizre’de yaşanan olaylar 15 Temmuz’un ve hain şer şebekelerinin işbaşında olduğunu gösteriyor. Uluslararası güçlerin ve içerdeki ihanet şebekelerinin oyunlarının hala bitmediğini görüyoruz. Bu saldırıların amacını biliyoruz. Ülkemizin huzurunu ve istikrarını bozmak isteyenlere, toplumda bir gerilim ve kutuplaşma yaratmak isteyenlere karşı milli birlik ve dayanışma ruhu ile milletimiz gereken karşılığı vermektedir. Türkiye halkı, birlik ve bütünlük içinde barış ve huzurun sağlanması, demokrasi ve özgürlük ortamının gelişmesi için çalışmaya devam edecektir.

 

30 Ağustos Zaferini hediye eden, 94 yıl önce vatan için, ülkemizin geleceği için ter ve emeklerini kanlarıyla harmanlayarak toprağa düşen aziz şehitlerimize ve bugün vatanın varlığı ve bütünlüğü için toprağa düşen tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz.

 

Şahsım ve HAK-İŞ Konfederasyonu adına, Zafer Bayramını yürekten kutluyor, ülkemiz ve milletimize barış ve esenlikler diliyoruz.”

 

 

 

 


HABERE AİT GÖRSELLER :

29 Ağustos 2016 14:00, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu