30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 95. YILI ZAFER BAYRAMINI KUTLUYORUZ

28 Ağustos 2017 09:40, Basın


30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 95. YILI ZAFER BAYRAMINI KUTLUYORUZ

 

HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Mustafa TORUNTAY, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Milletimizin huzurunu ve istikrarını bozmak isteyenlere, toplumda bir gerilim ve kutuplaşma yaratmak isteyenlere karşı milli birlik ve dayanışma ruhu ile milletimiz gereken karşılığı vermektedir. Türk halkı ve çalışanlar olarak birlik ve bütünlük içinde barış ve huzurun sağlanması, demokrasi ve özgürlük ortamının gelişmesi için çalışmaya devam edecektir” dedi.

 HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Mustafa TORUNTAY, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

 “Bugün 30 Ağustos zaferinin 95. Yılı…

 30 Ağustos ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunun, ülkemiz ve milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünün sembol günlerinden birisi, toplumsal birlik ve dayanışmamızın bir göstergesidir.

30 Ağustos, İstiklâl mücadelemizin zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimizin temellerinin inşa edildiği, tarihten silinmek istenen bir milletin direniş ve dirilişinin yükseldiği ve tüm ezilen milletlere moral ve heyecan kaynağı olduğu bir gündür. 

Geçmişi zaferlerle dolu milletimiz 15 Temmuz’da yeni bir zafer kazandı. Tek vücut halinde hareket ederek, tarihte destanlar yazan bir millet, 15 Temmuz’da da büyük bedeller ödeyerek yeni bir destan yazdı. Hainlerin doğrulttuğu namluların, tankların, tüfeklerin, uçakların ve bombaların karşısında göğsünü siper etti. Tek derdi “vatan” olan bir millet, milli bir davada hainlere karşı tek yürek oldu. Vatanına ve bayrağına sahip çıktı. Şanlı tarihi destanlarla dolu olan bu millet, ülkemizde; bölgemizde ve tüm dünyada, barış, özgürlük ve istikrarın güvencesi olduğunu ortaya koymuştur.

30 Ağustos Zaferini hediye eden, 95 yıl önce vatan için, ülkemizin geleceği için ter ve emeklerini kanlarıyla harmanlayarak toprağa düşen aziz şehitlerimize ve bugün vatanın varlığı ve bütünlüğü için toprağa düşen tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu adına, 30 Ağustos Zafer Bayramını yürekten kutluyor, ülkemiz ve milletimize barış ve esenlikler diliyoruz.”

HABERE AİT GÖRSELLER :

28 Ağustos 2017 09:40, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu