HAK-İŞ, KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVE PROTOKOLÜ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

12 Ocak 2023 11:29, Basın


HAK-İŞ, KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ÇERÇEVE PROTOKOLÜ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI

HAK-İŞ Konfederasyonu, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünü en kapsamlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için hazırlıklarına başladı. 

Kamu işçileri adına 11 Ağustos 2021 tarihinde imzalanan 2021-2022 yıllarını kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü 31 Aralık 2022 tarihinde sona erdi.  

HAK-İŞ olarak, yeni dönemde imzalanacak olan Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü için hazırlıklar gündemimizdedir. 

HAK-İŞ, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün temsil ettiğimiz kamu işçilerinin beklenti ve sorunlarını çözecek şekilde olması için çalışmalarını kapsamlı şekilde yürütüyor. 

Bu çerçevede HAK-İŞ Yönetim Kurulu kararıyla; 2023 – 2024 dönemi Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü hazırlıklarına başlanmıştır. 

HAK-İŞ Konfederasyonu adına süreci yönetmek ve yürütmek amacıyla HAK-İŞ Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu oluşturulmuştur. 

Hazırlık çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolünün bir an önce imzalanabilmesi amacıyla oluşturulacak taslak çalışmamız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TÜHİS yetkilileri ile paylaşılacaktır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
HABERE AİT GÖRSELLER :

12 Ocak 2023 11:29, Basın


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu