STK’LARDAN ORTAK AÇIKLAMA

18 Ocak 2016 14:00, Haberler


STK’LARDAN ORTAK AÇIKLAMA


Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in de aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşları, 17 Ocak 2015 tarihinde ortak bir açıklama yaptı. Ortak açıklamada, “Özellikle üniversitelerimizde çalışan akademisyenler de dâhil toplumun tüm kesimlerinin düşüncelerini ifade ederken birleştirici bir dil kullanmaya özen göstermeleri son derece büyük bir önem taşıyor” denildi. HAK-İŞ, TZOB, TESK, TÜRK-İŞ, MEMUR-SEN, KAMU-SEN, TİSK ve TOBB’un yaptığı ortak açıklamada şunlar kaydedildi:

 

“Bizler Türkiye’nin üreticileri, esnafları, çiftçileri, müteşebbisleri, çalışanları olarak, son dönemde ülkemizin birlik ve beraberliğini zedeleme boyutuna ulaşan tabloyu büyük bir dikkat ve endişeyle takip ediyoruz.


Bu çerçevede, ülkemizi saran terör olaylarından, artan can kayıplarından son derece rahatsızız.


Bugün geldiğimiz noktada artık mesele, maalesef Türkiye’nin sosyal yapısını tahrip eden, vatandaşlarımızın birbirlerini anlamalarını imkânsız hale getiren yeni bir boyuta vardı.


Özellikle üniversitelerimizde çalışan akademisyenler de dâhil toplumun tüm kesimlerinin düşüncelerini ifade ederken birleştirici bir dil kullanmaya özen göstermeleri son derece büyük bir önem taşıyor.


Elbette hiçbir devlet teröre taviz veremez.


Elbette hiçbir devlet kendi sokaklarında güvenlik güçleri haricinde, silahlı unsurların  dolaşmasını kabullenemez.


Elbette hiçbir devlet kendi vatandaşlarının günlük yaşamlarına teröristler tarafından  müdahale edilmesini kabul edip, hareketsiz kalamaz.


Devletin  amacının vatandaşlarımızın en temel haklarını korumak, onların yaşamını bir an önce normale çevirmek olduğunun hep birlikte farkında olmalıyız.


Türkiye olarak terörün her türlüsüne karşı ortak bir tavır göstermeli, teröre karşı birlikte mücadele etmeliyiz.


Tüm kurumlarımıza ve vatandaşlarımıza da bir çağrımız var:


Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek zorunda olduğumuz bu günlerde aklıselim içinde ve sükûnetle birlikte hareket edelim. Bizleri tahrik etmek isteyenlerin oyunlarına gelmeyelim.


Kurumlarımızı yıpratan taraflı yorumlardan ve temelsiz suçlamalardan kaçınalım.


Bizler devletimizin ve milletimizin, birlik ve beraberlik içerisinde her türlü zorluğun üstesinden geleceğine dair sarsılmaz bir inanca sahibiz.

 

Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz, terörün sosyal yapımızı tahrip etmesine fırsat vermeyeceğiz.”

 

 


HABERE AİT GÖRSELLER :

18 Ocak 2016 14:00, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu