ARSLAN, ÇANAKKALE ŞUBE GENEL KURULUNA KATILDI

13 Temmuz 2021 12:34, Haberler


ARSLAN, ÇANAKKALE ŞUBE GENEL KURULUNA KATILDI


Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 13 Temmuz 2021 tarihinde Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamızın Çanakkale Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’na telekonferans yöntemiyle katıldı.

Şube genel kuruluna, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız ve Hizmet-İş Sendikamızın Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, HAK-İŞ Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz, HAK-İŞ Bölge İl Başkanları, Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Çanakkale İl Başkanları, Sendikalarımızın Şube Başkanları, Komite Başkanları sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, delegeler ve basın mensupları katıldı.

“Zorlu Bir Süreçten Geçtik”

Genel kurula telekonferans yöntemiyle katılan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikamızın Çanakkale Şubesini gösterdikleri başarıdan dolayı kutladı.

“İlk Örgütlülüğümüz Biga Belediyesinde”

Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamızın Çanakkale’de ilk örgütlülüğü Biga Belediyesinde gerçekleştirdiğini kaydeden Arslan, Evreşe, Ezine, Geyikli, Gümüşçay, Lapseki, Terzialan, Umurbey ve Eceabat belediyelerinde çalışan emekçilere Hizmet-İş Sendikamıza teveccühlerinden dolayı teşekkür etti.

“Çanakkale’de Destan Yazdık”

2019 yerel seçimlerinden sonra bir kısım belediyelerde üyelerimizin baskı ve tehditle istifa ettirildiğini hatırlatan Arslan, “Çanakkale Bayramiç Belediyesi’nde bir destan yazdık. Arkadaşlarımız mücadeleyi destanlaştırdılar. İstifaya direndiği için işten atılan üyelerimizin davalarını kazandık, bir bölümü işlerine geri döndüler” dedi.

“Üyelerimiz Baskı ve Tehdit Altında”

HAK-İŞ’e bağlı sendikalara yönelik baskı, haksızlık, adaletsizlik ve mobbinglerin hala devam ettiğini belirten Arslan, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bütün birimlerinde üyelerimiz her gün baskı ve tehdit altındalar. Bu düpe düz, işçilerin demokratik örgütlenme hakkına yönelmiş bir saldırıdır. HAK-İŞ’e bağlı sendikaları tasfiye operasyonudur. Sendikal değerlerle uyuşmayan akıl ve ahlak dışı baskılar, emekçi kardeşlerimiz nezdinde karşılık bulmamaktadır. Nitekim karşılık bulmadığı için tehdit ve yıldırma operasyonlarına başvuruyorlar. Tüm tehdit, baskı ve yalan vaatlere aldanmayarak dik duran emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizin yanındayız, arkasındayız, beraberiz” diye konuştu.

“KİT’lerdeki Taşeron Emekçiler İçin Mücadelemizi Sürdürüyoruz”

HAK-İŞ’in taşeron emekçilerin sorununu çözen bir Konfederasyon olarak tarihe geçtiğini vurgulayan Arslan, “Nasıl ki 1 milyona yakın arkadaşımızı kamuda ve belediyelerde kadrolarına kavuşturduysak, KİT’lerdeki yaklaşık 80 bin arkadaşımızı da kadrolarına kavuşturmak için mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

“15 Temmuz’u Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Bu yıl 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminin 5. yılına ulaşıldığını belirten Arslan, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. HAK-İŞ olarak bütün üyelerimizle ve milletimizle 15 Temmuz’u anmaya ve o gece yaşananları milletimize ayrıntılı bir şekilde hatırlatmaya devam edeceğiz” dedi.

 “15 Temmuz’da En Ön Saflarda Yer Aldık”

“15 Temmuz, milletimizin bir direnişi, bir mücadelesi, bağımsızlığına, özgürlüğüne, devletimizin bütünlüğüne sahip çıkan tarihte emsali ve benzeri görülmemiş bir halk hareketidir” diye konuşan Arslan, şunları kaydetti: “15 Temmuz gecesi HAK-İŞ mensupları en ön saflarda yer aldı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz var. HAK-İŞ olarak her türlü teröre karşı milletimizin, devletimizin yanında, ülkemizin birlik ve beraberliğinin yanında mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. HAK-İŞ’i HAK-İŞ yapan en önemli değerlerden birisi de milletimizin kendisi olmaktır. Tarih boyu yürüyüşümüzün bize kazandırdığı müktesebatımız, tarihi değerlerimiz, inançlarımız, kültürümüz, medeniyetimizin bütün unsurlarını sendikal hareketin içerisine dahil etmek ve modern sendikal kültürden de yararlanarak yeni bir sendikal anlayış inşa etme çalışmamızı devam ettireceğiz.”

“Gelecek ve Medeniyet Mücadelesi Veriyoruz”

HAK-İŞ mücadelesinin sadece sendikal mücadele olmadığını vurgulayan Arslan, “Mücadelemiz bir gelecek mücadelesi, bir medeniyet mücadelesi, değerler mücadelesi ve bu değerlerimizle birlikte erdemli bir sendikal inşa gayretidir” dedi.

“Çanakkale Yarınımızın Teminatıdır”

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız ve Hizmet-İş Sendikamızın Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, “Çanakkale dünümüzün, bugünümüzün ve yarınımızın teminatı olan bir şehirdir. Ülkemiz, milletimiz ve bölgemiz açısından tarihe not düşmüş olan Çanakkale’nin geçilemez olduğunu, bu ülkenin evlatlarının kanlarıyla dünyaya gösterdiği bir beldedeyiz, bir bölgedeyiz” dedi.

“Nerede Haksızlığa Uğrayan Birisi Varsa Yanındayız” 

Öz, “HAK-İŞ olarak nerede haksızlığa uğrayan zulüm gören birisi varsa onun yanında olmalıyız felsefesiyle hareket ettik. Bu anlayışla Bayramiç Belediyesinde çalışan arkadaşlarımız için hep beraber mücadele ettik. Bu yeryüzünde bu ülke var oldukça hakkın yanında olanlarla haksızlık yapanlar hep karşı karşıya gelecekler. Önemli olan bizim teşkilat mensupları olarak hep hakkın yanında olmamızdır” sözlerine yer verdi.

Genel Kurulda Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, HAK-İŞ Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz, Bayramiç Belediyesi’nden haksız ve hukuksuz şekilde işten atılan Hizmet-İş Sendikamızın üyesi İsmail Can ve Hizmet-İş Sendikamızın Genel Merkez Kadın Komite Başkanı Hatice Ayhan da birer selamlama konuşması yaptı. 

HABERE AİT GÖRSELLER :

13 Temmuz 2021 12:34, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu