TÜRKİYE- AB KİK HEYETİNDEN ORMAN YANGINLARINA İLİŞKİN ORTAK AÇIKLAMA

04 Ağustos 2021 16:39, Haberler


TÜRKİYE- AB KİK HEYETİNDEN ORMAN YANGINLARINA İLİŞKİN ORTAK AÇIKLAMA


Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in de aralarında bulunduğu Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Komitesi toplanarak, orman yangınlarına ilişkin ortak bir açıklama yaptı. Toplantıya Konfederasyonumuz HAK-İŞ’i temsilen Genel Başkan Vekilimiz Dr. Osman Yıldız katıldı. 

HAK-İŞ, MEMUR-SEN, TESK, TÜRK-İŞ, TİSK, Türkiye KAMU-SEN, TOBB ve TZOB'un oluşturduğu heyetin ortak açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bizler Türkiye’nin, işçi, çiftçi, işveren, memur, esnaf, tüccar, sanayici ve üreticilerini temsil eden sendikalar ve meslek örgütleriyiz.

Son bir haftadır ülkemizin farklı yerlerinde orman yangınları yaşanmaktadır. Çok sayıda orman yangını kontrol altına alınmış olmakla birlikte, farklı yerlerde orman yangınları halen devam etmektedir. 

Yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, mağdur olanlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yangınları söndürmek için gece gündüz canla başla mücadele eden tüm ekiplere ve vatandaşlarımıza minnetlerimizi sunuyoruz. 

Ülkemiz, her zaman olduğu gibi devlet-millet el ele bu zorluğun da üstesinden gelecek güç, kabiliyet ve imkânlara sahiptir. Ülkemizin bu yangın felaketine en yakın zamanda son vermeyi başarıp, hızlı bir restorasyon sürecini ortaya koyacağına ve devlet-millet dayanışması ile bütün yaraları saracağına inanıyoruz.

Bu zor günlerde, devletimizin mücadelesine gölge düşürecek hususlardan kaçınarak, mücadele gücünü artıran birlik, beraberlik ve dayanışmanın öne çıkarılması gereken bir gündemi yaşıyoruz.

Bizler, bu mücadelede imkânlarımız ölçüsünde devletimizin ve milletimizin yanındayız.”

HABERE AİT GÖRSELLER :

04 Ağustos 2021 16:39, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu