ARSLAN, HİZMET-İŞ SENDİKASI EĞİTİM SEMİNERİNE KATILDI

02 Kasım 2021 11:19, Haberler


ARSLAN, HİZMET-İŞ SENDİKASI EĞİTİM SEMİNERİNE KATILDI

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 2 Kasım 2021 tarihinde Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamızın Bolu’da düzenlenen şube ve il yöneticileri, işyeri sendika temsilcileri ve komitelere yönelik eğitim semineri açılış toplantısına katıldı. 

Toplantıya; Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyeleri, Hizmet-İş Sendikası şube başkan ve yardımcıları, işyeri sendika temsilcileri ve komite başkanları katıldı.

Eğitim seminerinin önemine dikkat çeken Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz eğitim semineri, sürekli hale getirdiğimiz eğitim modelimizdir. HAK-İŞ ve Hizmet-İş Sendikamız olarak eğitimin sürekliliğinden yanayız. Yapacağımız eğitimlerle teşkilatımızın her bir ferdinin potansiyellerini fark etmelerini ve enerjilerini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

“İnsan Ne Kadar Çok Öğrenirse, Bilmediğinin Farkına Varır” 

Eğitimin sonunun olmadığını ifade eden Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bu toplantıları iyi değerlendirin lütfen. Ben bu toplantılarda kendimizi yenilemek için fırsatlar olduğunu düşünüyorum. Bu eğitimlerin sonu yok. Hani derler ya, ‘İnsan ne kadar çok öğrenirse, bilmediğinin farkına varır.’ Bizim yitik bir malımız var; ilim. Nerde olsa arayacağız ve bulacağız. Bunun sonu yok. Her daim daha çok şeye ihtiyacımız var, yeni bilgilere ihtiyacımız var, yeni yaklaşımlara ihtiyacımız var. Yeni sendikacılık bizden ne bekliyor? Yeni kavramlar var. Bunları nasıl topluma aktaracağız, iletişimi nasıl sağlayacağız? Bunlara ayak uydurmamız gerek” diye konuştu.

“Küremizin Mağdur ve Mazlumlarına Borcumuz Var”

HAK-İŞ’in hem ulusal hem de uluslararası alanda pek çok başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden Arslan, “Coğrafyamızda, Balkanlarda, Kafkaslarda, Türk Cumhuriyetleri’nde, Orta Doğu’da, Afrika’da, Asya’da pek çok sendikayla da ikili işbirliğimiz var. Somali’ye kimse gitmedi, biz gittik. Savaşta olduğu için zorluklar var, hiçbir konfederasyon gitmiyor, HAK-İŞ gitti. Oradaki konfederasyonlarla binalarını yaptık. Fakir, yoksul diye kimse yüzlerine bakmıyor, biz gittik. Yemen’deki savaşa biz bir itfaiyeci gibi ateşi söndürmek için gittik. Filistin’deki izolasyonlara karşı direnen Filistinli kardeşlerimize gittik. Suriye’deyiz, Afganistan’dayız. Sadece Müslüman dünyası için değil, dünyanın neresinde ne olursa, Haiti’de bir deprem olsa HAK-İŞ oradadır. Dolayısıyla konfederasyonumuzun böyle bir sorumluluğu var. Hani demin söyledik ya, bölgemizin, ülkemizin, küremizin mağdur ve mazlumlarına borcumuz var. Onun için Afrika’dayız, onun için Asya’dayız, onun için dünyanın öbür tarafındayız. HAK-İŞ’in imkânlarını sonuna kadar kullanıyoruz. Sendikalarımızdan Allah razı olsun” ifadelerine yer verdi.

“Hizmet-İş Sendikamız, HAK-İŞ’in Amiral Gemisidir”

Başkan Arslan, konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamızın Türkiye’nin en büyük sendikası olması nedeniyle konfederasyonun en büyük sorumluluğunu taşıyan amiral gemisi olduğunu cümlelerine ekleyerek şöyle konuştu: “Hizmet-İş Sendikası da HAK-İŞ’in en büyük sorumluluğunu taşıyan amiral gemisidir. Çünkü Türkiye’nin en büyük işçi sendikasıyız, HAK-İŞ’in de en büyük sendikasıyız. Dolayısıyla bize de HAK-İŞ’in bütün bu sorumluluklarını üstlenmek düşüyor. HAK-İŞ’i çekin kenara, hiçbir ifadeniz olmaz, hiçbir anlamınız kalmaz. HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş’in başkanı olarak söylüyorum. Bize anlam veren HAK-İŞ’tir. Rabbim bize öyle fırsat vermiş ki, kuruculara bir kez daha minnettarım. Hak, aynı zamanda adalettir. Düşünebiliyor musunuz? Bir konfederasyonun ismi adalet. Ne kadar kıymetli. O yüzden HAK-İŞ, deminden beri ifade etmeye çalıştığım tarihi yürüyüşündeki o şanlı tarihi, şanlı duruşu, bizi diğerlerinden farklı kılar. Toplum da böyle görüyor.”

“Toplumun Bütün Değerlerini Kendi Değerlerimiz Kabul Etmek Zorundayız”

“HAK-İŞ olarak toplumun bütün değerlerini kendi değerlerimiz kabul etmek zorundayız” diyen Arslan, “Bu topraklarda bağımsız, özgür, güçlü bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Bunun için de biz çaba sarf etmeliyiz. Hem yerli ve milli olacağız, hem de bu ülkenin geleceği için elimizi gerektiğinde taşın altına koyacağız” dedi.HABERE AİT GÖRSELLER :

02 Kasım 2021 11:19, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu