YILDIZ, ÖZÇELİK-İŞ SENDİKAMIZIN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI

29 Ekim 2021 00:12, Haberler


YILDIZ, ÖZÇELİK-İŞ SENDİKAMIZIN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız,  28 Ekim 2021 tarihinde konfederasyonumuza bağlı Özçelik-İş Sendikamızın Azerbaycan'ın Başkenti Bakü’de düzenlenen Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Özçelik-İş Sendikamızın Başkanlar Kurulu Toplantısı, 28 Ekim 2921 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirildi. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız, Genel Başkan Yardımcımız ve Özçelik-İş Sendikamızın Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Özçelik-İş Sendikamızın Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkanlar Kurulu üyeleri katıldı. 

Genel Başkanımız Arslan'ın Selamı 

Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız, Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın toplantıya katılmayı çok arzuladığını belirterek, “Sizlere Genel Başkanımızın saygı ve selamlarını getirdim. Azerbaycan’da olmak, Türk dünyasında ve İslam dünyasında olmak bizlere ayrı bir heyecan, ayrı bir gurur veriyor” dedi.

“Karabağ Zaferi Önemli Bir Gelişmedir”

Azerbaycan’ın 27 Eylül’de başlattığı, Ermeni işgali altındaki topraklarını kurtarma operasyonunun zaferle sonuçlanmasının Türk toplumuna büyük bir mutluluk yaşattığını belirten Yıldız, “Karabağ Zaferi Türk Dünyasının yüz akı olmuştur. Sadece burada Azerbaycan’ın sorunu çözülmemiştir. Zafer, son yıllarda Türk dünyasında eskiden beri var olan sorunların çözümü noktasında son derece önemli bir gelişme olmuştur. Burada hem Azerbaycan’ı hem de ülkemizi kutluyorum” diye konuştu.

“Sendikal Kültürün Aktarılması Büyük Önem Taşıyor”

Sendikal kültürül aktarılması noktasında bu tür toplantıların büyük önem taşıdığını vurgulayan Yıldız, “Bu toplantıların düzenli olarak yapılıyor olması, sendikal kültürün aktarılması noktasında son derece önemli. Biz bu platformları daha çok aktarırsak, sendikacılığı daha da güçlendirerek aktarmış oluruz. Sendikacılık ve endüstriyel ilişkiler okullarımızda, üniversitelerimizde anlatılan bir konu. Aslında bunun okulu bizler oluyoruz, bütün üyelerimiz oluyor. Bu tür toplantılar birbirimizin elde ettiği bilgi ve deneyimleri paylaşma konusunda bir okul niteliği görüyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“HAK-İŞ 46 Yaşında”

HAK-İŞ Konfederasyonunun bu yıl 46. Yaşını kutladığını belirten Yıldız, “HAK-İŞ olarak, sendikacılığa kendi damgamızı vuruyoruz. Kendi ideolojimizi, söylemimizi, anlayışımızı ortaya koyuyoruz. Bunlar bütün sendikalarımız için de geçerli. Şu anda konfederasyonumuzun 732 bin üyesi var. HAK-İŞ’in değerleri ve temellerinin her yerde geçerli olduğunu ve bunun savunulacak bir konu olduğunu belirtmek istiyorum. Konfederasyonumuzun sahip olduğu ilkeler, değerler, samimiyet bizim sorunlarımızı çözmemizi öğretiyor” dedi.

“HAK-İŞ Büyük Bir Rol Üstlendi”

HAK-İŞ Konfederasyonumuzun, 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren 2021 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü’nde büyük bir rol üstlendiğini hatırlatan Yıldız,  “Bu yıl kamu çerçeve protokolü görüşmelerini sendikamız genel başkanı Yunus Bey ile birlikte yürüttük. Kamu çerçeve protokolünün Türkiye’ye yakışır bir şekilde oturmasında önerilerimiz, yönlendirmelerimiz ve liderliğimiz oldu. HAK-İŞ olarak, her alanda çözümü ortaya koyacak, topluma liderlik yapacak, sürükleyici olacak bir rolümüz var” diye konuştu.

“Bakanlarımız Bizlere Güç Verdi”

Yıldız, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Hak-İş’in 46. Kuruluş yıldönümü toplantılarına katılımlarının kendilerine büyük bir güç verdiğini ifade ederek, “Biz yenilikler yapan bir konfederasyonuz. İşin odağına, işçiyi, toplumu, insanlığı koyunca insan aslında bir anlamda kabuğunu yırtmış oluyor. Burada sizlerle birlikte olmaktan, Bakü’de olmaktan, Türk topraklarında olmaktan büyük bir mutluluk duydum. Başkanlar Kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“Tek Millet İki Devlet”

Genel Başkan Yardımcımız ve Özçelik-İş Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci yaptığı konuşmada, “Tek Millet İki Devlet” sözünün vücut bulduğu kardeş Azerbaycan topraklarında sizlerle bir araya gelmiş olmanın, Başkanlar Kurulumuzu gerçekleştirmenin şeref ve heyecanını yaşıyorum.

  “Ateşe Su Taşıyan Karınca Gibiyiz”

Ülkemizin Türk dünyasına ve Kafkaslara açılan kapısı olan dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Karabağ Zaferi’nin ardından da bu programı, bu topraklarda düzenlenmiş olmamız da bizler için ayrı bir önem taşımaktadır. Ateşe su taşıyan karınca misali Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu gösterebilmemiz açısından da bu programımız büyük bir anlam taşımaktadır” dedi.

Değirmenci, “sağlam temeller üzerine inşa edilen Özçelik-İş Sendikası’nın geleceğe güvenle taşınması için projeler üretmeye, çalışmalar yapmaya, örgütlenme faaliyetlerimizi artırmaya devam ettiğini vurgulayarak, “Nerde boynu bükük bir metal işçisi varsa, onu bulup, sırtını sıvazlamayı sürdüreceğiz. İşçinin bizlere yüklediği sorumlulukla, Hak-İş'in bizlere biçtiği misyon ışığında binlerce üyemizle el ele omuz omuza geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“HAK-İŞ Bütün Mazlumların Umut Kapısıdır”

700 binden fazla üyesi olan Hak-İş'in ve Genel Başkanımız Mahmut Arslan'ın sınırsız desteğini de alarak bugüne kadar ortaya konulan hedeflere başarı ile yürüdüklerini ifade eden Değirmenci konuşmasında “Genel başkanımız Mahmut Arslan’ın dediği gibi HAK-İŞ’in sadece 700 bini aşkın üyesiyle değerlendirilmesi mümkün olamayacak bir yapıdır. Ülkemizde ya da dünyanın bir ucunda mazlumların canı yandığında, çalışanların hakları yok sayıldığında,  çocukların gözü yaş dolduğunda, anaların içi yandığında HAK-İŞ bir umut kapısı olarak görülmektedir” vurgusu yaptı.

Değirmenci, Azerbaycan’da düzenlenen Başkanlar Kurulu’nda kendilerini yalnız bırakmayan Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız’a teşekkür ederek, “Bugün burada bizlerle beraber olan Teşkilattan Sorumlu Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız kardeşimin bizlere verdiği desteğin hakkını da teslim etmek istiyorum. Ne zaman başımız sıkışsa Osman Bey ile kafa kafaya verip, sorunlarımızı çözme yolunda istişareler yapıp, sonuç alıyoruz. İyi ki varsın Osman bey” dedi.


HABERE AİT GÖRSELLER :

29 Ekim 2021 00:12, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu