HAK-İŞ VE TÜRK KIZILAY YATIRIM A.Ş. ARASINDA TİS İMZALANDI

30 Mart 2022 12:19, Haberler


HAK-İŞ VE TÜRK KIZILAY YATIRIM A.Ş. ARASINDA TİS İMZALANDI


HAK-İŞ’e bağlı Öz Sağlık-İş, Öz İplik-İş ve Öz Taşıma-İş Sendikalarımızın örgütlü olduğu Türk Kızılay Yatırım A.Ş.’deki Sağlık A.Ş., Lojistik A.Ş. ve Çadır A.Ş. arasında üç yıllık toplu iş sözleşmesi toplu imza töreni gerçekleştirildi. 

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız’ın katılımıyla 28 Mart 2022 tarihinde HAK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleştirilen imza törenine, Türk Kızılay Yatırım A.Ş. adına Yönetim Kurulu Üyesi ve Lojistik A.Ş. Genel Müdürü Şevki Uyar, Öz Sağlık-İş ve Öz Taşıma-İş Sendikalarımızın Genel Başkanları ve Öz İplik-İş Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı katıldı. 

“Mutlu Bir Toplu Sözleşmeye Daha İmza Atıyoruz”

Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız, konfederasyonumuza bağlı Öz Sağlık-İş, Öz İplik-İş ve Öz Taşıma-İş Sendikalarımızla Türk Kızılay Yatırım A.Ş. arasında mutlu bir toplu iş sözleşmesine imza atıldığını belirterek, “Bugün gerçekten çok gurur duyduğumuz, keyif aldığımız, kıvanç duyduğumuz bir gün. Bugün Konfederasyonumuzda HAK-İŞ ile Kızılay Yatırım A.Ş. arasında bu tarihi günü gerçekleştirmiş oluyoruz” diye konuştu.

“Yaklaşık Bir Yıldır Güzel Bir Çalışma Gerçekleştirdik”

Yıldız, yaklaşık bir yıldır müzakerelerin sürdüğünü ve bugün imza için aynı masada toplandıklarını belirterek, “Birinci toplu sözleşmemizi burada gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 1 yıldır güzel bir çalışma gerçekleştirdik. HAK-İŞ Konfederasyonumuz ve üye sendikalarımızla birlikte, Kızılay Yatırım A.Ş.’nin yetkilileri ile çok yakın sosyal diyaloğa dayanan, yapıcı, katılımcı bir şekilde bir toplu iş sözleşmesi sürecini başarmış bulunuyoruz. Bunun da görüşmelerini HAK-İŞ’in ilkelerine uygun olarak ve Kızılay’ın da bir beytülmal olduğunu, bütün dünyayı kuşatan bir kurum olduğunu hassasiyetiyle çalışmalarımızı bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz” dedi. 

“Kızılay Bütün İnsanlığa Yönelik Bir Kuruluş”

Yıldız, Türk Kızılay’ı Lojistik, Sağlık ve Çadır A.Ş.’de, Konfederasyonumuza bağlı Öz Sağlık-İş, Öz Taşıma-İş ve Öz İplik-İş Sendikalarımız adına toplu sözleşmelerinin imzalanacağını belirterek, “Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum. Kızılay, bütün insanlığa yönelik hizmet veren bir kuruluş. Kızılay, isim olarak bir Türk kuruluşu ama evrensel olarak bütün insanlığa hizmet götüren bir kuruluş. Ama bunu yaparken de bu yükü sırtlanan, emekçilerin de hakkını vermek konusunda son derece kararlı ve güzel bir davranış ortaya koydular. Kendilerine yakışan, kendi ilkeleri ile çok örtüşen ve hatta bunu daha da güçlendiren bir anlayışla yaptılar. Ben bunun için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Beraber Çalışmaktan Büyük Keyif Aldık”

Müzakere süreçlerinde Türk Kızılay’ı ile çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Yıldız konuşmasında “Beraber çalışmaktan büyük keyif aldık. Biz HAK-İŞ ve sendikalarımız olarak birlikte bu süreci götürdük ve birlikte kafa yorduk. HAK-İŞ’in çalışmalarında var olan bir modelimizi daha da güçlendirecek bir ön rapor ortaya koyduk. Bundan dolayı büyük bir keyif ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Bugün de bunu imza altına alacağız” ifadelerini kullandı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın dört günlük Afrika ziyareti dolayısıyla imza törenine katılamadığını belirten Yıldız, programlar denk gelirse, HAK-İŞ Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık arasında yakın bir tarihte sembolik bir tören yapmayı düşündüklerini belirtti.

“Kızılay İle Yakın Bir İşbirliğimiz Söz Konusu Olacak”

Yıldız, hem HAK-İŞ Konfederasyonu’nun hem de Türk Kızılay’ının tüm dünyada mazlum ve mağdurların her zaman yanlarında olmak için gayret sarf ettiklerini ifade eden Yıldız, karşılıklı dayanışmanın giderek artacağına dikkat çekti. “Bizim Kızılay ile felsefi, inanç ve dava olarak, şimdi de kurumsal olarak yakın bir işbirliğimiz söz konusu olacak. Toplu iş sözleşmemizin duyarlılığımızın artırılmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Başta Kızılay ekibimiz ve sendikalarımız olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

“Sendikal Süreç Yeni Başlıyor”

Hem sendikacılık adına, hem de Kızılay adına çok önemli ve güzel bir işi başardıklarını ifade eden Yıldız, “Kazanımlar elde ettiğimiz, kıskandıracak bir sözleşmeyi ortaya koyduğumuza inanıyorum. Sorunlar var ama sendikal süreç yeni başlıyor. İnşallah bundan sonra da bu süreçleri sorunlarımızı konuşarak devam edeceğiz” dedi.

“Atılacak İmzalarla İşbirliğine Dönüştürüyoruz”

Türk Kızılay Yatırım A.Ş. adına Yönetim Kurulu Üyesi ve Lojistik A.Ş. Genel Müdürü Şevki Uyar, Türk Kızılay’ının 1868 yılından beri iyilikleri ulaştırma gayreti içerisinde olduğunu hatırlatarak, “Bütün müzakerelerimizde hep şunu ifade ettik. Biraz önce yine Osman Yıldız Başkanımız da ifade ettiler. Bizim bu millet ve memleket ile ilgili düşüncelerimiz aynı durumda, biz hem fikiriz. Bu hem fikir halimizi işbirliğine dönüştürelim. Bugün o fikri durumumuzu, aynı noktada oluşumuzu, atacağımız imzalarla da bir işbirliğine dönüştürüyoruz” diye konuştu.

“Bu Bir Sonuç Değil Başlangıç”

Türk Kızılay A.Ş. Genel Müdürü Erdal Dursun, “Osman Başkanımız nezdinde de tüm HAK-İŞ çalışanlarına, tüm HAK-İŞ ailesine bu süreçte göstermiş olduğu yakınlık nedeniyle de teşekkür ediyorum. Yaklaşık 1 yıldır süre gelen bir süreç yaşadık ve bugün imza aşamasına geldik. Tabi bu nihayet bir sonuç değil, bunu bir başlangıç olarak görüyoruz. Daha nice birlikteliklere, nice ortak çalışmaların bir başlangıcı olarak görüyorum” dedi.

“İyi İşler İçin Bir Araya Geliyoruz”

Türk Kızılay A.Ş. Hukuk Müşaviri Mehmet Koçak, “Türk Kızılayı ve HAK-İŞ’e bağlı Öz Sağlık-İş, Öz İplik-İş ve Öz Taşıma-İş Sendikamız ile aramızda yapılan toplu iş sözleşmesinin imza töreni için buradayız. İyi işler için bir araya geliyoruz. Zorlu bir süreçten geçtik. Türk Kızılay’ın halkın zor ve dar gününde, her zaman halka koşan bir kuruluş. HAK-İŞ de aynı anlayışla, çalışanların emeklerinin ve alın terlerinin karşılığı, sürdürülebilirliğin ortaya konulması için, ortak bir anlayış içerisinde beraber bir mutabakata varabildiğimiz için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

“İnşallah Bu İmza Törenimiz Hayırlı Bir Başlangıç Olacak”

Türk Kızılay Yatırım A.Ş. İnsan Kaynakları Grup Direktörü İlker Çitil konuşmasında, hem Türk Kızılay’ının hem de HAK-İŞ Konfederasyonu’nun insanların ızdıraplarını dindirmek için çaba sarf ettiğini belirterek, “İnşallah bu imza törenimiz hayırlı bir başlangıç olacak. Zaten herhangi bir ızdırap olmaması için var olan iki kurumun stratejik işbirliğidir bu. Tamamen çok kaliteli bir iletişim ve yönetişim ile süreci bu aşamaya getirdik. Osman Yıldız Başkanımıza, her iki tarafın da tam tıkandık dediği noktada araya girdiği ve pratik çözümlerle süreci sükûnet, sağlık ve selametle getirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

“Kızılay’ı Sosyal Bir Ortak Olarak Görüyoruz”

Öz Sağlık-İş Sendikamızın Genel Başkanı Devlet Sert, imza töreninin hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Elbette ki Kızılay’ı biz bir işveren olarak görmüyoruz. Bir sosyal ortak olarak görüyoruz. Sonuçta burası hayırla yad edilen ve yardımların esirgenmediği bir kurum ve kuruluş. Bu kuruluşumuza da bizlerin sahip çıkması gerekiyor. Geçenlerde Türkiye’de yaşanan sel felaketi ve afetlerden dolayı Kızılayımıza bir bağış kampanyasında bulunduk. İlerleyen süreçlerde de bu tip yardımlarımızı elbette ki yapmak sorumluluğunda ve mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

“Amacımız Üyelerimizin Hak ve Hukukunu Korumak”

Öz Taşıma-İş Sendikamızın Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “Uzun süredir devam eden sözleşme müzakerelerini bugün noktalamış oluyoruz. Kızılayımızın her sıkıntıda ve problemde gerek bizim ülkemizde gerekse başka ülkelerdeki işbirliğini, yardımlaşmasını ve katkılarını hep birlikte görüyoruz. Toplu iş sözleşmesi içerisinde elbette ki olması gereken şeyler süresi içerisinde yapılacaktır, bundan bir endişemiz ve kuşkumuz yok. Karşılıklı iş birliğimiz devam edecek. Önemli olan burada temsil ettiğimiz üyelerimizin hak ve hukukunu korumak” dedi.

 “Hayırlı ve Uğurlu Olmasını Diliyorum”

Öz İplik-İş Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Muzaffer Birdoğan, “Kızılay ile Konfederasyonumuza bağlı sendikalar arasında bugün imzalanacak toplu iş sözleşmesinin tüm Kızılay çalışanlarına, sendikalarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu süreçte büyük çaba ve gayret sarf eden Konfederasyonumuzun Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız’a ve Kızılay yöneticilerimize Öz İplik-İş Sendikası adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.


HABERE AİT GÖRSELLER :

30 Mart 2022 12:19, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu