ARSLAN, AMASYA'DA TİS TÖRENİNE KATILDI

02 Şubat 2023 17:49, Haberler


ARSLAN, AMASYA'DA TİS TÖRENİNE KATILDI 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 2 Şubat 2023 tarihinde Hizmet-İş Sendikamız ile Amasya Belediyesi ve şirketi AKSAV Ltd. Şti. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı.

Törene; Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, HAK-İŞ Amasya İl Başkanımız ve Hizmet-İş Sendikamızın Şube Başkanı Tolga Öztürk, Amasya Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şahin, Celil İnce ve Ali Özel, Hizmet-İş Sendikamızın Genel Başkan Danışmanı Fatih Mehmet Bakırtaş, HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın Amasya Şube ve İl Başkanları, Amasya Belediye Meclis Üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, toplu iş sözleşmesinin üyelerimize hayırlı olması dileğinde bulundu.  

“Bizim İçin Toplu İş Sözleşmesinin Üç Temel Esası Var” 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, iyi bir toplu iş sözleşmesinin 3 temel esası olduğunu, bu esaslar yerine getirilmediği sürece alınan ücret zamlarının bir anlamı olmayacağını ifade ederek, "Sözleşmeyle elde ettiğimiz haklarımız gününde ve zamanında ödeniyorsa, sözleşmeyi imzaladıktan sonra arkadaşlarımız işini kaybetmiyorsa, imza sonrası iş yerinde kardeşlik, barış ve dayanışma artıyor, huzursuzluk çıkmıyorsa o sözleşme iyi bir toplu iş sözleşmesidir. Bütün bunların üzerinde ücret zamları da çok önemlidir. Ancak imzaladığınız sözleşmeden sonra bu sorunları yaşıyorsak, ne kadar zam alırsanız alın iyi bir sözleşme olmuyor” dedi. 

“Türkiye'nin Yakaladığı İstikrarın Devam Etmesi Gerekiyor” 

Türkiye'nin yakaladığı istikrarın devam etmesi gerektiğini vurgulayan Arslan, “Türkiye'de en çok üzerinde durmamız gereken konu, Türkiye'nin istikrarının korunmasıdır. İçimiz ve dışımızda bu ülke için çalışan hainler, ihanet odakları durmuyorlar. Uluslararası güçler Türkiye'yi bölmek, yeniden dizayn etmek, kendi emellerine hizmet edecek eski Türkiye'ye döndürmek için yoğun bir çaba sarf ediyor. Evet, hayat pahalılığı, zamlar, enflasyon vs. zorluklarımız, sıkıntılarımız var. Ama birliğimize, beraberliğimize, bu ülkenin bütünlüğüne, üniter yapısının korunmasına daha çok ihtiyacımız var.” 

“Kritik Bir Seçim Milletimizi Bekliyor” 

14 Mayıs 2023’te gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemiz için önemine dikkat çeken Arslan, “Kritik bir seçim milletimizi bekliyor. Ülkeyi bölerlerse, yönetilmez hale getirirlerse, hele bu ülke istikrarsız bir yapıya geri dönerse hepimiz kaybederiz. Bu ülkenin potansiyeline, gücüne, imkânlarına, topraklarının bereketine inanıyorum. Şartlar ne olursa olsun asla ve asla ülkemizi hesap yapanların hesabına kurban etmeyeceğiz, asla emperyalizmin kucağına bırakmayacağız. Bu ülkeyi atalarımızın bize emanet ettiği yerden geri götürmeyeceğiz. Burada hepimize büyük sorumluluklar düşüyor" dedi. 

Genel Başkanımız Arslan, elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Hizmet-İş Sendikamızın Amasya Şube eski Başkanı merhum Abdülkadir Dişdiş’i rahmetle andı. 

Amasya Belediye Başkanı Sarı: “Mutlu Bir Gün İçin Beraberiz” 

Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bugün burada bir mutluluğu paylaşmak için toplandık. Çalışanlarımızı mutlu eden güzel bir toplu sözleşme imzaladık. Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın şehrimize teşrifleri bizleri mutlu etmiştir, kendisine teşekkür ediyorum. Belediye çalışanlarımız için canla başla mücadele eden sendikamızı ve Amasya şube başkanımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. 

 HAK-İŞ Amasya İl Başkanımız ve Hizmet-İş Sendikamızın Şube Başkanı Tolga Öztürk de bir selamlama konuşması yaptı.  Öztürk, sözleşmenin üyelerimize hayırlı olmasını temenni etti.


HABERE AİT GÖRSELLER :

02 Şubat 2023 17:49, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu