ARSLAN, ÇORUM’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİNE KATILDI

14 Mart 2023 16:10, Haberler


ARSLAN, ÇORUM’DA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİNE KATILDI 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 14 Mart 2023 tarihinde Konfederasyonumuza bağlı Hizmet-İş Sendikamız ile Çorum Belediyesi Personel Ltd. Şti. arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine katıldı. 

Sözleşme törenine Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın yanı sıra; Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, HAK-İŞ İl Başkanımız ve Hizmet-İş Sendikamızın Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu, HAK-İŞ Yozgat İl Başkanımız Ferman Zararsız, HAK-İŞ Samsun İl Başkanımız Ziya Uzun, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Çorum Belediyesi Personel Ltd. Şti. Müdürü Ekrem Özer, Miksen Genel Sekreteri Av. Zekeriya Sancı, üyeler ve basın mensupları katıldı. 

Arslan: “Sözleşmenin Masada Sonuçlanmış Olması Çok Önemlidir”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, törende yaptığı konuşmada sözleşmenin masada tamamlanmasının önemine vurgu yaparak emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Türkiye’nin içinden geçtiği sürece dikkat çeken  Arslan, “Önce küresel ekonomik kriz, ardından pandemi süreci ve getirdiği ağır yükler, sonrasında Rusya-Ukrayna Savaşı ve 6 Şubat’ta yaşadığımız tarihimizin, yüzyılımızın en büyük felâketi hep peşi sıra geldi. Ülkemizde yeterince sorun varken yeni sorunlar oluşturmadan, şehri gerginliğe götürmeden, işçi-işveren ilişkilerini sıkıntıya sokmadan masada müzakereyle toplu iş sözleşmesinin imzalanmış olması önemlidir” dedi.

11 ilimizi etkileyen deprem felâketinin yaşandığı bölgeyi ziyaret ederek gözlem yaptıklarını ifade eden Arslan, bundan sonraki süreçte de bölgeye desteklerin sürdürüleceğini söyledi. Arslan, "Türkiye’nin 11 ilinde yaklaşık 11 milyon vatandaşımızın yaşadığı bölgede hâlâ büyük bir krizle karşı karşıyayız. Bütün bu zorluklara rağmen bu ülkenin bütün ekonomik kaynakları da şu anda deprem bölgesine yöneltiliyor ve oradaki hasarı azaltmaya çalışıyoruz. Gelecekte yaşayacağımız bütün bu riskleri göze alarak, masada işçi-işveren olarak ortak çözüm bulmak sorumlu belediyeciliğe ve sendikacılığa dayanıyor" dedi. 

“HAK-İŞ Olarak Sorumluluklarımızın Farkındayız” 

Kamu Çerçeve Protokolü konusunda yürütülen çalışmalara da değinen Arslan, “Ülkemizin ne zorluklar içerisinde olduğunu burada da görüyoruz. Ben, bu ülkenin potansiyeline inanıyorum. Tüm zorluklara rağmen ülkemizi geleceğe başarılı bir şekilde taşıyacağız. Elbette ki içeride ve dışarıda ülkemize yönelik operasyon yapmak isteyenler var. Geleceğimize dair umutlarımızı kaybetmeden ülkemize sahip çıkacağız. HAK-İŞ olarak sorumluluklarımızın farkındayız.”

“Sözleşmede HAK-İŞ’in Büyük Gayreti Var” 

Ülkemizin ekonomik zorluklarına rağmen işçiden, emekçiden yana karar aldıklarını ifade eden Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Geçmişten günümüze yüzlerce belediye çalışanımızla alt yapıdan üst yapıya, kültür hizmetlerinden pek çok hizmete hep birlikte imza attık. Sivil toplum örgütlerimizle, sendikamızla beraber her zaman işçilerimizin, çalışma arkadaşlarımızın yanında olduk. Bir tarafa belediyemizin imkânlarını, bir tarafa ekonominin gerçeklerini koyduk ve her zaman terazinin personel tarafına baktık. Belediyemizin imkânlarını zorlayarak memurumuzun, işçimizin, mesai arkadaşlarımızın hep yanında olduk. Bugün de güzel bir sözleşmeye imza atacağız. Bu konuda HAK-İŞ’in de büyük gayreti var” dedi. 

HAK-İŞ Çorum İl Başkanımız ve Hizmet-İş Sendikamızın Çorum Şube Başkanı Köroğlu da bir selamlama konuşması yaptı.  


HABERE AİT GÖRSELLER :

14 Mart 2023 16:10, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu