BAKAN BİLGİN “KAMU ÇERÇEVE PROTOKOLÜ’NÜN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

11 Mayıs 2023 15:50, Haberler


BAKAN BİLGİN “KAMU ÇERÇEVE PROTOKOLÜ’NÜN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 15. Olağan Genel Kurulunun ve hafta başında imzalanan Kamu Çerçeve Protokolü'nün hayırlı olması dileğinde bulundu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 11 Mayıs 2023 tarihinde Ankara Hacıbayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 15. Olağan Genel Kurulunda konuştu. Bilgin, Genel Kurulumuzun hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Bildiğiniz gibi kamu çalışanları ile ilgili toplu sözleşmemizi gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla, Türkiye’nin kamu çalışanları açısından bugüne kadar en yüksek düzeydeki sözleşmeyi imzalamış olmaktan dolayı mutlu olduğumu söylemek isterim” dedi. 

“Asgari Ücretin Vergi Dışı Bırakılması Büyük Bir Reformdur”

Bilgin, yaklaşık iki yıllık görev süresi içerisinde çalışanlar ve emekçilerle ilgili birçok sorunun çözümü için katkı sağlamaya çalıştığını belirterek, “Bunların içerisinde benim için önemli olan asgari ücretin vergi dışı bırakılması var. Bu yapılanların hepsinden daha önemlisidir. Bu yapısal bir değişimdir. Türkiye’nin gerçekleştirdiği en büyük reformlardan bir tanesidir. Bunu gerçekleştirmek bizim için gurur kaynağı olmuştur. Cumhurbaşkanımız bu karara imza atarak, işçilerimize katkı sağlamıştır” diye konuştu.

“Sendikal Örgütlülüğün Önündeki Engelleri Kaldıracağız”

Bilgin, sendikal örgütlenmenin çalışma hayatı açısından önemine vurgu yaparak, “Yaptığımız düzenleme ile geçici işçiler ve kendi işyerlerinde çalışanlara 12 ay çalışma imkanı ve norm kadrolara getirilmelerini sağladık. Bir ülkede sendikalaşma oranı ne kadar artarsa, demokrasi o kadar kuvvetlenir. Emekçilerin örgütlenemediği ülkelerde, demokrasi zayıflar. Çünkü işçiler teker teker bireysel olarak değil, ama kollektif olarak bir araya geldikleri zaman siyaset üzerinde bir baskı oluştururlar. Böylece demokrasi daha katılımcı bir hale gelir” şeklinde konuştu.

Destici, “Genel Kurulunuz Hayırlı Olsun”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 14 Mayıs’ta Türkiye’nin sandıklara gideceğini belirterek, “Yüreği vatan, millet, din devlet ezan bayrak sevgisiyle yanıp tutuşan HAK-İŞ Konfederasyonumuza bağlı işçi kardeşlerimizi, delege kardeşlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 15. Olağan Genel Kurulun camiamız için, çalışma hayatı ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Taşeronların kadroya alınmasında öncülük eden HAK-İŞ Konfederasyonumuza ve mücadele veren sizlere şükranlarımı sunmak istiyorum. Bugün Türkiye’nin kalkınmasında Türk işçimizin büyük katkıları ve alınteri vardır” diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, Bahçeli’nin Selamını İletti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım da genel kurulumuza hitaben bir konuşma yaptı. Yıldırım, 15. Olağan Genel Kurulumuzun hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin tüm HAK-İŞ’lilere ayrı ayrı selamları var” dedi. Yıldırım, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlere de değinerek, “Önümüzde bir seçim var. Şu anda Türkiye’de siyah ve beyaz gibi iki ittifakın yarışması var. 6’lı masa diye bahsedilen 7’li bir koalisyon var. Şimdi sokaklarda ve birçok yerlerde diyorlar ki “Sana Söz”, “Kılıçdaroğlu Sözü”. Biz onun sözünü bilmeyiz ama biz onun “Namus Sözünü” biliriz. 2019 yılında “Namus Sözü dedi, “Hiçbir belediyeden hiçbir işçiyi işten atmayacağız” dedi ama 10 binlerce işçimiz sokağa bırakıldı. Onların içerisinde sizler de vardınız” diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kumlu, “Genel Kurulunuzu Tebrik Ediyorum”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Kumlu da Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 15. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlı olması dileğinde bulundu. Kumlu, “Pazar günü desteğimiz, Cumhurbaşkanımızın yanında olacaktır. Parti olarak Cumhurbaşkanımızla birlikte olmaktan çok mutluyuz. PKK ile dans eden, elebaşlarını dışarı çıkaracağız diyenlere bu ülkeyi emanet edemeyiz” dedi. 

DSP Genel Başkan Yardımcısı Erçelebi, “Emek ve Hak Mücadelesi İstikrar Ortamında Yapılır”

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi de HAK-İŞ’in 15. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlı olması dileğinde bulundu. Erçelebi, seçimlerde Türkiye’nin yeniden istikrarı seçeceğine olan güvenlerinin tam olduğunu belirterek, “Demokratik Sol Parti ve Genel Başkanımız adına hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Önümüzdeki Pazar günü sandıklara gideceğiz ve ülkemizin 5 yıl geleceği anlamında karar vereceğiz. Unutmayalım ki kalkınmak, yatırım, istihdam, üretim hepsi bir istikrar ortamında gelişir. Emek mücadelesi de hak mücadelesi de istikrar ortamında yapılır. Onun için çok başlılığa Türk milleti prim vermeyecek, istikrarı seçecektir” diye konuştu.

OATUU Genel Sekreteri Arezki Mezhoud ve ATUC Başkanı ve PGFTU Genel Başkanı Shaher Saed  de Genel Kurulumuzu selamlama konuşması yaptı.

HABERE AİT GÖRSELLER :

11 Mayıs 2023 15:50, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu