ARSLAN: “YENİ DÖNEMDE DAHA GÜÇLÜ VE ETKİN BİR HAK-İŞ İNŞAA EDECEĞİZ”

12 Mayıs 2023 20:19, Haberler


ARSLAN GÜVEN TAZELEDİ 

ARSLAN: “YENİ DÖNEMDE DAHA GÜÇLÜ VE ETKİN BİR HAK-İŞ İNŞAA EDECEĞİZ”


HAK-İŞ Konfederasyonu 15. Olağan Genel Kurulu 11-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında Ankara’da düzenlendi. Genel Kurulumuzun ikinci günü yapılan seçimler sonucunda Genel Başkanımız Mahmut Arslan, yeniden HAK-İŞ Genel Başkanlığı’na seçildi.

Yeni Yönetim Kurullarımız Belirlendi

Gerçekleştirilen seçim sonucunda, HAK-İŞ Genel Başkanlığı’na Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılıklarına, Öz Çelik-İş Sendikamız Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Öz Sağlık-İş Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert, Öz Gıda-İş Sendikamız Genel Başkanı Halil Çukutli, Öz Taşıma-İş Sendikamız Genel Başkanı Mehmet Ali Kayabaşı seçildi.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, yapılan seçimler sonunda göreve getirilen yönetim, disiplin ve denetleme kurulu üyelerini tebrik etti.

“Genel Kurulumuz Hayırlı Olsun”

HAK-İŞ 15. Olağan Genel Kurulun HAK-İŞ davasının daha da güçlendiği, daha da kökleştiği ve geleceğe daha güçlü bir şekilde yürüyeceği tarihi bir genel kurul olarak değerlendiren Arslan, “Değerli arkadaşlarım, 15. Olağan genel kurulumuz oylama sonucu yeterli sayıda oy kullanılarak hem tüzüğümüzün hem de mevzuatımız gereği seçimlerimiz tamamlanmıştır. Seçim kurulu da bunu ilan etmiştir. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“Ülkemizin HAK-İŞ’e İhtiyacı Var”

Arslan, bütün mağdur ve mazlumların HAK-İŞ Konfederasyonu’na ihtiyacı olduğunu ifade ederek “Biz HAK-İŞ’iz. Durduğumuz yeri dünkü genel kurulumuzun ilk gününde de anlatmaya çalıştık, Ülkemizin HAK-İŞ’e ihtiyacı var. Emekçilerin HAK-İŞ’e ihtiyacı var. Yeryüzünün bütün mazlumları bizden bir şeyler bekliyor. Büyük bir sorumluluk altındayız. Yeryüzünün bütün mazlumlarının bizden alacakları var” dedi.

“HAK-İŞ’in Onuruna Yakışır Bir Genel Kurulu Tamamladık”

Coşku içerisinde gerçekleştirilen Genel Kurulun hayırlı olması dileğinde bulunan Arslan, “HAK-İŞ’in itibarına ve cesaretine uygun bir Genel Kurulu başarı ile sonuçlandırdık. Yeni dönemde daha güçlü ve etkin bir HAK-İŞ’i inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABERE AİT GÖRSELLER :

12 Mayıs 2023 20:19, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu