ARSLAN: “TARİHİ BİR GENEL KURUL GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

12 Mayıs 2023 15:11, Haberler


ARSLAN: “TARİHİ BİR GENEL KURUL GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Genel Kurulumuzun birinci gününün büyük bir coşku içerisinde binlerce kişinin katıldığı bir programla başladığını belirterek, “Cumhurbaşkanımızın katıldığı Genel Kurulumuz aslında HAK-İŞ’in durduğu yeri, HAK-İŞ’in önceliklerini ve HAK-İŞ’in Türk çalışma ve siyasi hayatındaki yeri ve misyonunu ortaya koyması açısından tarihi bir toplantıydı” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Daha Fazla Dayanışma, Daha Etkin Sendikacılık, Daha Güçlü HAK-İŞ” temasıyla ve Emeğin Evrensel Gücü HAK-İŞ sloganıyla gerçekleştirilen 15. Olağan Genel Kurulumuzun ikinci gününde delegelerimize hitap etti. 

“Mahmut Arslan Nerede Biz Oradayız” sloganlarıyla coşkulu salona seslenen Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “15. Olağan Kurulumuzun dünkü açılış seremonisi Türkiye sendikal hareketinin çok önemli bir aktörü olan HAK-İŞ’in görünür olma noktasındaki başarısının, bu konuda ortaya koyduğu çabanın ve bu çabanın sonucu ortaya çıkan tablonun en büyük katkı verenleri sizleri bir kez daha yürekten tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Genel Kurulumuzun birinci gününün büyük bir coşku içerisinde binlerce kişinin katıldığı bir programla başladığını belirten Arslan, “Cumhurbaşkanımızın katıldığı genel kurulumuz aslında HAK-İŞ’in durduğu yeri, HAK-İŞ’in önceliklerini ve HAK-İŞ’in hem Türk çalışma ve siyasi hayatındaki yeri ve misyonunu ortaya koyması açısından tarihi bir toplantıydı” şeklinde konuştu.

HAK-İŞ’in çalışma hayatı ve sosyal konulara ilişkin çözüm önerileri ve projeler geliştirdiğine vurgu yapan Arslan, “Elbetteki biz siyasi bir parti değiliz. Biz siyasi partilerin bir şekilde organı da değiliz. Ancak bizim kırmızı çizgilerimiz var. Ülkemizin bütünlüğü, cumhuriyetimizin bekası, üniter yapımız, demokrasi, terörizme karşı duruşumuz, ülkenin bölünme tehlikesi ve beka sorunu bizim için vazgeçilmez kırmızı çizgilerimizdir” şeklinde konuştu.

14 Mayısta gerçekleştirilecek olan seçimlerin Türkiye’nin ve HAK-İŞ’in kırmızı çizgilerine yönelik saldırıların olduğu bir dönemde gerçekleştirildiğini vurgulayan Arslan, “HAK-İŞ bu konuda tarihten gelen sorumluluğunu, demokrasimize ve cumhuriyetimize ait sorumluluğunun farkındadır” dedi.

“Tarihi Sorumluluklarımızın Farkındayız”

HAK-İŞ’in büyük bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Arslan, “HAK-İŞ olarak tarihi sorumluluklarımızın farkındayız. Genel Kurulumuzun ilk gününde ifade ettiğimiz hususlarla ilgili basında yer alan yorumlar, ortaya konulan görüşler oldu. Terörizme, ülkemizin bütünlüğüne, cumhuriyetimizin değerlerine, hassasiyetlerimize bir ihlal varsa, buna itiraz etmenin de bir bedeli varsa, bu bedelleri ödeme konusundaki kararlılığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bir kısım tehditler, bir kısım kapı arkalarından mesajlar göndererek, bizleri yolumuzdan, istikametimizden, mücadelemizden kimse vazgeçiremez. Bir tek güvencemiz var o da sizler ve yüce Rabbimizdir. Rabbim bizleri bu istikamette mücadele etmekten ayırmasın. Bu ülke için hesap yapanların hesaplarını inşallah 14 Mayıs’ta yüzlerine vuracağız” dedi.

“HAK-İŞ’i Büyütmek, Türkiye’yi Büyütmektir”

Ülkemizin ve yeryüzünün bütün mazlum ve mağdur coğrafyalarının HAK-İŞ’ten alacaklı olduğunu belirten Arslan, “Bunun farkında olarak HAK-İŞ’i büyütmek, Türkiye’yi büyütmektir. HAK-İŞ’i bugünkü yerinden daha ileriye taşıyacak kadroları ve bu kadrolarla birlikte ciddi bir organizasyonu gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bize ait sorumluluklarımızı yerine getirmek için sendikalarımızı daha da güçlendirmeye, üye sayılarımızı artırmaya ve HAK-İŞ’i ülkemizin ve bölgemizin daha güçlü konfederasyonu yapma konusunda daha çok çabaya ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

HAK-İŞ’in üye sayısının her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çeken Arslan, 787 bin üye sayısının artırılması konusunda her çalışana büyük görevler düştüğünü ifade etti. Arslan, “Bütün işyerlerine gideceğiz ve çalışanlarla kucaklaşacağız. Bizler mevcutla yetinmeye başlarsak, sendikalarımızın geleceğini tehdit altında bırakırız. Koşmaya ve daha çok çabaya ihtiyacımız var. HAK-İŞ olarak sendikalarımızın bunu başaracağına inanıyorum. HAK-İŞ’in tablosu bize bunu gösteriyor. Bunun için daha çok çabaya ihtiyacımız var” dedi. 

“HAK-İŞ’i Daha da Büyüteceğiz”

Arslan, yeni dönemle birlikte HAK-İŞ’in daha da büyüyeceğine dikkat çekerek, “2011 yılında başladığımız konfederasyonumuzun yönetim kurulu ve genel başkanlığı görevini bugün artık 12. yılına taşımış ve bu sorumlulukla büyük bir başarı hikayesini hem HAK-İŞ’liler ile hem de sendikalarımıza armağan etmenin onurunu yaşıyoruz. Bu konuda birlikte çalıştığımız yönetim kurulu üyelerimize, genel başkan yardımcılarımıza, genel sekreterimize ve genel sekreter yardımcılarımıza, komite başkanlarımıza hasılı HAK-İŞ’te 4 yıl süreyle gece gündüz çalıştığımız çalışma arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine, delegelerine, üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu salonda varlıklarıyla bize daha büyük bir anlam katan, daha büyük mana ile bizleri karşılaştıran siz değerli delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Delege olmadığı halde bu salonu onurlandıran HAK-İŞ ve sendikamız üyelerine de gönülden teşekkür ediyorum” dedi.


HABERE AİT GÖRSELLER :

12 Mayıs 2023 15:11, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu