HAK-İŞ’TEN ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANINA ZİYARET

10 Ocak 2013 14:00, Haberler


HAK-İŞ’TEN ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANINA ZİYARET

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı, Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Arslan da yer aldı.

 

Ziyarette konuşan Genel Başkanımız Arslan, daha önce çölleşme tehlikesiyle anılan Türkiye’nin Eroğlu’nun bakanlığıyla birlikte artan ormanlar ve barajlarla anılmaya başlandığını ifade ederek, Eroğlu’nu örnek başarılı çalışmaları ve bakanlık çalışanlarına yönelik yeni yıl mesajından dolayı tebrik etti.

 

HAK-İŞ’in de orman ve su işlerinde başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini kaydeden Arslan, “HAK-İŞ/Hizmet-İş Sendikamız 2009 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen 5. Dünya Su Forumuna katılan tek sendika olmuş,  2012 yılında Marsilya’da gerçekleştirilen 6. Dünya Su Forumu’na da etkin şekilde katılmıştır” dedi.

 

HAK-İŞ’in su duyarlılığının her geçen gün arttığına dikkat çeken Arslan,  Bakan Eroğlu’nu, HAK-İŞ/Hizmet-İş Sendikasının 24 Ocak’ta gerçekleştirileceği “Su, Sanitasyon ve HIV” konulu uluslararası konferansa da davet etti.

 

Eroğlu’na HAK-İŞ ve Hizmet-İş Sendikası’nın su konusunda hazırlanmış yayınlarından takdim eden Arslan, 81 ilde HAK-İŞ ormanı kurulması talebinde bulundu.

 

Geçici statüde çalışan işçilerin yılın her ayı çalışamamaktan dolayı mağdur olduklarını ifade eden Arslan, kamuda ve ormanda geçici statüde çalışan işçilere kadro verilmesini talep etti.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, HAK-İŞ’in sosyal sorumluluk içeren çalışmalarını övdü. HAK-İŞ’in geçici statüde çalışan orman işçileriyle ilgili çalışmalarını inceleyeceğini belirten Eroğlu, Bakanlık olarak HAK-İŞ’le daha yakın çalışmak istediklerini söyledi.

HABERE AİT GÖRSELLER :

10 Ocak 2013 14:00, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu