HAK EMEK-DER KURULDU

13 Aralık 2023 09:10, Haberler


HAK EMEK-DER KURULDU

HAK EMEK-DER'DEN HAK-İŞ’E ZİYARET

ARSLAN; “TÜM EMEKLİLERİMİZİ HAK EMEK-DER ÇATISI ALTINDA TOPLANMAYA DAVET EDİYORUZ”

HAK Emekliler Derneği (HAK EMEK-DER) yöneticileri, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’i ziyaret ederek, Genel Başkanımız Mahmut Arslan ile bir araya geldi. HAK EMEK-DER Başkanı Bayram Altun, derneğin çalışmaları için HAK-İŞ’ten destek istedi. 

Genel Başkanımız Arslan, HAK EMEK-DER’in kuruluşundan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; emekli maaşları, intibak yasası, aylık bağlama oranları başta olmak üzere yaşlılık aylığı bağlanan bütün emeklilerin sorunlarının çözümü için birlikte hareket edileceğini ifade etti. 

Genel Başkanımız Arslan, tüm HAK-İŞ teşkilatına çağrıda bulunarak, “Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üyesi olarak emekli olmuş işçi kardeşlerimiz başta olmak üzere, yaşlılık aylığı bağlanan tüm emeklilerimizi HAK EMEK-DER derneğine üye olması için çağrı yapıyor, tüm emeklilerimizi HAK EMEK-DER çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz” dedi.

İşçi Emeklilerinden Yoğun Bir Talep Var

Genel Başkanımız Arslan, her yıl HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımıza üye binlerce işçinin emekli olduğunu, sadece EYT düzenlemesi ile HAK-İŞ’e üye 30 binin üstünde işçinin emekli olduğunu belirterek; emekli olan işçilerin HAK-İŞ Konfederasyonu gibi hak ve emek mücadelesi veren, taleplerini net şekilde dile getiren bir çatı altında toplanma konusunda yoğun bir talebin söz konusu olduğunu vurguladı. 

“HAK-İŞ Olarak Mücadelelerini Destekleyeceğiz”

Arslan, “Bu talebin karşılanması konusunda arkadaşlarımız sorumluluk aldılar. Bu sorumluluklardan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerimizin ciddi sorunları var. Bu sorunların çözümü için derneğimiz gereken mücadeleyi gösterecektir. HAK-İŞ olarak, biz de bu mücadelede sorunlarının çözümü konusunda çabalarını destekleyeceğiz” diye konuştu. Tarihi bir adım atılarak kurulan derneğin önemli işlere imza atacağına güveninin tam olduğunu ifade eden Arslan, HAK-İŞ teşkilatının tamamının bu mücadeleye destek vereceğinin altını çizdi.

Emeklilerin emekli maaşları, intibak yasası, aylık bağlama oranları başta olmak üzere pek çok sorunları olduğunu dile getiren Arslan, bu sorunların çözümü noktasında işbirliğinin gerçekleştirileceğine vurgu yaptı.

İntibak yasası ve yaşlılık aylığının bağlanması konusunda sorunların çözülmesi adına HAK-İŞ’in yıllarca itirazda bulunduğunu ifade eden Arslan, kurulan dernek ile en kısa sürede sorunların çözümü için yoğun bir çalışma yapılması gerektiğini, bu çalışmalar gerçekleştirilirken de HAK-İŞ’in sürece tüm imkanları ile destek vereceğini ifade etti.

“Tüm HAK-İŞ Teşkilatımıza Çağrı Yapıyoruz”

İlerleyen günlerde Konfederasyonumuza bağlı Emekli sendikasının da kurulacağının müjdesini veren Arslan, tüm HAK-İŞ teşkilatına çağrıda bulunarak “Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üyesi olarak emekli olmuş işçi kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm yaşlılık aylığı bağlanan emeklilerimizi HAK EMEK-DER derneğine üye olması için çağrımızı yapıyoruz” dedi.

Altun: “Biz Kimseye Rakip Değiliz”

HAK EMEK-DER Başkanı Bayram Altun, HAK-İŞ Konfederasyonu çatısı altında bulunmanın gurur verici olduğunu ifade ederek, derneğin kuruluş amacının 15 Milyona yakın işçi ve Bağ-Kur emeklisinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirildiğini, derneğin kurulmasındaki asıl gayenin rakip olmak değil işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin sorunlarının kamuoyunda gündeme getirilip çözüm oluşturulması olduğunu dile getirdi.

HAK-İŞ’in Her Türlü Desteği Vereceğine Eminiz

Altun, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin sorunlarının kamuoyunda yüksek sesle dile gelebilmesi adına HAK-İŞ’in düşüncelerini fikirlerini ve taleplerini bildiklerini belirterek “Konfederasyonumuz HAK-İŞ ile derneğimiz arasında işbirliği yapmak istiyoruz. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin sorunlarının çözümü konusunda her türlü desteği vereceğinizden eminiz. Bizler bu yolu HAK-İŞ ile yürümek istiyoruz” dedi.

Altun, “Siz değerli Genel Başkanımızın desteğine ihtiyacımız var, Türkiye genelinde 81 ilin tamamında örgütlü büyük HAK-İŞ ailesinin gücüyle işçi ve Bağ-Kur emeklilerimizin sorunlarını en kısa sürede kamuoyunda gündeme getirerek çözüme kavuşturmak için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

HABERE AİT GÖRSELLER :

13 Aralık 2023 09:10, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu