FİLİSTİN’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜMÜZE TÜM KOCAELİ HALKINI DAVET EDİYORUZ

12 Aralık 2023 15:23, Haberler


FİLİSTİN’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜMÜZE TÜM KOCAELİ HALKINI DAVET EDİYORUZ

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in de katılımcıları arasında olduğu, Filistin’e Destek Platformu tarafından 16 Aralık 2023 tarihinde Kocaeli’de gerçekleştirilecek olan Filistin’e destek yürüyüşü öncesinde Kocaeli Sivil Toplum Kuruluşlarının da katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, sivil toplum kuruluşları ve üyeleri başta olmak üzere tüm Kocaeli halkını Filistin’e destek yürüyüşümüze davet ettik. 

Toplantıya, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcımız Hamdi Abdullah Koçoğlu, HAK-İŞ Kudüs Komitesi Başkanımız Hüseyin Tanrıverdi, Hizmet-İş Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, HAK-İŞ Kocaeli İl Başkanımız Muharrem Subaşı, Kocaeli’nde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın il başkan ve yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

“Filistin’de Büyük Bir Zulüm Yaşanıyor”

Kudüs’te geçmişten bugüne yaşanan drama dikkat çeken Tanrıverdi, “Filistin’de yaşayanların mağdur ve mazlum olduğunu bütün sivil toplum örgütleri, bütün dünya biliyor. Gazze yaklaşık 17 yıldır büyük bir ambargo altında. Filistin 75 yıldır bu sıkıntıları yaşıyor. İsrail’in BM kararlarını dinlemeyip, ABD tarafından şımartılması neticesinde, büyük bir dram yaşanıyor. Ne bir insani yardım ne de başka bir yardım ulaştırılabiliyor” dedi.

Kudüs deyince Mescidi Aksa, Mescidi Aksa deyince akla birçok peygamberin mucizelerinin tecelli ettiği toprakların geldiğini ifade eden Tanrıverdi, “Kocaeli’de düzenleyeceğimiz etkinlikte Filistinli dostlarımız için yürüyüş gerçekleştireceğiz, onlarla olan birlikteliğimizi, gönül birlikteliğimizi bir kez daha vurgulamış olacağız. Bu bir savaş değildir. Savaş karşılıklı güçlerin arasında olur. Bir tarafta en modern savaş malzemeleri, diğer tarafta hiçbir şeyi olmayan sivil insanlar var. Bu direnen insanlara bizler imani ve insani noktadan yaklaşmamız gerekiyor. Orada bir zulüm yaşanıyor. Kadın ve çocuklar şehit edildi, katledildi. Bu bir insanlık ayıbıdır. Burada insanlar değil, insanlık öldürülüyor. Batının ve ABD’nin maskesi düştü ve kirli yüzler daha net görüldü. Gazze düşerse, Filistin düşer. Bu sadece Filistin’in değil, tüm dünyanın meselesidir” diye konuştu.

Ersoy: “Bütün Halkımızı Yürüyüşümüze Davet Ediyoruz”

Hizmet-İş Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, Siyonist İsrail’in 7 Ekim tarihinden itibaren Filistin’de büyük bir zulüm ve katliamın gerçekleştirildiğini ifade ederek “Okullar, camiler ve hastaneler bombalanıyor. HAK-İŞ Konfederasyonumuzun da aralarında bulunduğu Filistin’e Destek Platformu’nun Kocaeli’de 16 Aralık 2023 günü saat 13.30’da bütün sivil toplum örgütlerinin ve halkın katılacağı bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Yürüyüşümüz Fevziye Camii önünden başlayacak ve Anıtpark’ta HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan’ın konuşması ve dua ile tamamlanacak. Bütün vatandaşlarımızı Kocaeli’ne bekliyoruz” dedi.

HAK-İŞ Kocaeli İl Başkanımız Muharrem Subaşı da bir selamlama konuşması yaptı. Subaşı, HAK-İŞ teşkilatının güçlü bir şekilde meydanlarda olacağını, Filistin halkı ile dayanışmasını bir kez daha dile getireceğini belirterek, Kocaeli halkını mitinge katılmaya davet etti.

HABERE AİT GÖRSELLER :

12 Aralık 2023 15:23, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu