ARSLAN’DAN CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL’E ZİYARET

08 Temmuz 2024 16:40, Haberler


ARSLAN’DAN CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL’E ZİYARET

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, 8 Temmuz 2024 tarihinde, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a Genel Başkan Yardımcımız Devlet Sert ve Genel Sekreterimiz Eda Akbulut eşlik etti.

“Var Olan Sorunlarımızı Paylaştık”

Genel Başkanımız Arslan, yerel seçimler sonrası hem Cumhuriyet Halk Partisi’ni tebrik etmek hem de belediyelerle olan sorunları doğrudan kendisiyle paylaşmak üzere bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Bundan sonraki süreçlerde nasıl bir çalışma yapmamız gerektiğiyle ilgili CHP Genel Başkanı Özel ile görüş alışverişinde bulunduk. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak taleplerimizi kendisine ifade ettik. Var olan sorunlarımızı da kendileriyle paylaştık” diye konuştu.

“Tarafların Görüşleri ve Fikirleri Çok Önemli”

Arslan, bundan sonraki süreçte de bu yakın diyaloğun devam etmesi hususunda genel bir kanaat oluştuğunu belirterek, “İnşallah CHP Genel Başkanı Özgür Özel yakın bir zamanda HAK-İŞ Konfederasyonumuzu ziyaret edecekler. Türkiye’nin sorunlarının çözümü konusunda tarafların görüşleri ve fikirleri çok önemli” dedi.

“Ziyareti Önemli Bir Adım Olarak Görüyoruz”

İşçi hareketinin sorunlarının çözümü konusunda Genel Başkan Özgür Özel’den güvence aldıklarını ifade eden Arslan, “Umarım bu görüşmeler bundan sonra da devam eder. Ziyaretin çalışanlar için, çalışma hayatı için, demokratik süreçlerin daha da güçlendirilmesi ve diyalog ortamının oluşturulması konusunda önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan, 9 Temmuz 2024 tarihinde TÜRK-İŞ Genel Merkezinde HAK-İŞ, TÜRK-İŞ ve DİSK’in ortak bir açıklama yapacağını iletti. Arslan, “Üç konfederasyon olarak bir haftadır çalışıp ortak bir metin hazırladık. Çalışma hayatının pek çok sorunları var. Bu sorunların çözümüne yönelik ortak bir çalışma başlattık. Tespitlerimizi, taleplerimizi, varsa eleştirilerimizi yarın kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

HABERE AİT GÖRSELLER :

08 Temmuz 2024 16:40, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu